ANA SAYFA > Yazarlar > Op.Dr. Serhan Çelikhisar > Stat konusu

Stat konusu

Op.Dr. Serhan Çelikhisar
Sosyal Medya :
07 Ocak 2019, Pazartesi 17:53
1853 kez okundu

Karşıyaka Spor Kulübünün kuruluş yıldönümü beklentilerin altında kalan bir çerçevede de olsa coşkuyla kutlandı. Yalıda yer alan ve şimdilerde ne yazık ki yıkılmış vaziyette olan stada kadar yürüyüş yapıldı ve sloganlar atıldı. Karşıyaka'nın genel nüfusuna kıyasla oldukça az kabul edilebilecek bir katılımcı grubu yalıya stat isteklerini yüksek sesle bir kez daha dile getirdiler. Yalnız merak ettiğim bir konu var! Acaba yalıya stat isteyenlerin, Karşıyakalıların çoğunluğunun görüşünü mü temsil ettikleri konusu... Bunu gerçekten merak ediyorum!

Keşke konu belediye başkanı ve bir kesim taraftar grupları arasında bu kadar kutuplaşmaya yol açılmadan en baştan her kesimin kabullenmek zorunda kalacağı bir yolla çözülseydi. Mesela bu konu gündeme geldiği ilk zamanlarda daha, belediye kendi internet sitesinden bir ay ya da daha fazla bir süre boyunca yapacağı bir anket düzenleseydi. Sistemi de öyle bir kursaydı ki bir oy kullananın bir daha oy veremeyeceği şekilde. Üstelik bunu yaparken de sadece iki başlık altında yapmak zorunda da değildi. İki ana başlık yalıya stad olsun mu ve yalıya stad olmasın mı şeklinde belirlenip, her iki ana başlığın altına da alt başlıklar eklenebilirdi;

-Yalıya stadı destekleyenler için stadın müsabakaların oynanacağı bir nitelikte mi olması yoksa spor okulları, antrenman sahaları, tenis kortları, yüzme havuzu ve sosyal tesisler yer alacak şekilde mi olması yönünde iki alt başlık oluşturulabilirdi.

-İstemeyenler için ise, oranın hiçbir şekilde stat olmamasını düşünüyorsanız stad yapılması için uygun gördüğünüz bir başka yer olarak nereyi önerirsiniz, mevcut stat alanına ne yapılmalı ve hiçbir şekilde stat olmamasını değil de sadece müsabaka oynanan nitelikte bir stat olmasını mı istemiyorsunuz gibi alt başlıklar oluşturulabilirdi.

Bu anketin sonucuna göre de alınacak karara fikren katılmayanlar bile genel bir oylamayla elde edilen sonuç olacağı için sessiz kalıp kabullenmek durumunda kalacaklardı. Keşke böyle yapılsaydı da bu konuda birbirinden farklı düşünen bir kısım insan bu nedenle birbirini adeta düşman gibi görmeseydi. Bunu söylüyorum, çünkü ortada daha yakın zamanda başıma gelen somut bir örnek var!

Sosyal medyada Karşıyaka ile ilgili bir grupta stat konusunda (genelde bu tip mecralarda yorum yapmamaya her ne kadar özen gösteriyor olsam da) bir an için boş bulunup kişisel görüşümü belirttim. Boş bulunup diyorum, çünkü farklı görüşe tahammülsüz bazı kişilerce bu tip yerlerde senin efendi gibi yapacağın bir yoruma yanıt olarak son derece çirkin ve hakaret dolu cevaplar verilebiliyor maalesef... Neyse ki bu kez şanslıydım. Bir hakarete maruz kalmadım ancak insanların birbirini en ufak bir olayda bile nasıl da kategorize ettiğini, bazı kişilerin hayatlarında sadece siyah ve beyaza yer olduğunu gösteren bir yanıtla karşılaştım.

Önce isterseniz stat konusunda kendi fikrimi söyleyeyim. Söylemeden önce ise şunu belirtmek isterim ki kaygılarım var. Bunu çok üzülerek söylüyorum ama maalesef fikrimi söyledikten sonra acaba başıma bir iş gelir mi diye ciddi kaygılarım var aslında! Burası Karşıyaka... Kültürün, entelektüelliğin, modern yaşamın, demokrasinin belki de Türkiye'deki başkenti olabilecek nitelikteki bir şehir. Buna rağmen benim sadece bir fikir beyanında bulunacak olmamdan dolayı kaygılarım varsa eğer bu işte bir yanlışlık var diye düşünüyorum. Ya bende bu ruhsal duruma yol açanlar Karşıyakalı değil ya da Karşıyakalı olmanın anlamını yanlış kavramış bir grup olsa gerek. İşte temel üzüntüm buna zaten...

Stat konusundaki düşüncemi yine de ifade etmek istiyorum; ''yalıya stat kesinlikle olmalı''..! Bu konuda çok netim. 80 yıldır zaten stat olan, Karşıyaka tarihine tanıklık etmiş bu yerin stat olarak kalmasından başka bir düşünceyi doğru bulmuyorum. Ancak bu düşüncemin ayrıntıları da var tabii ki! Stadın niteliği ile ilgili... Bence yapılacak olan stat bir spor kompleksi olarak planlanmalı ve içersinde futbol ve basketbol takımlarının antrenman sahaları, atletizm pisti, tenis kortları, yüzme havuzu, spor okulları ve belki bir iki tane de küçük kafe tarzı yer olmalı. Resmi müsabakaların oynanacağı nitelikte bir stat planlaması için ise orası büyük Karşıyaka Spor Kulübü'ne yakışmayacak şekilde olumsuz fiziki şartlara sahip. Karşıyaka’mıza tribünün yarısının sadece oturabileceği, diğer yarısının ise ayakta kalacağı ve sadece 15 bin kişilik butik stat yakışmaz. Üstelik de giriş çıkışı sorunlu olacak olan, otopark sorunu olacak olan, acil durum yaşanacak olsa felaketle sonuçlanma riski taşıyan bir stad ise hiç yakışmaz. Keşke taraftar grupları Aziz Kocaoğlu'nun defalarca ifade ettiği Örnekköy'deki 30 bin kişilik stat projesinin bu kadar peşine düşselerdi. Yalıdaki mevcut arazi zaten Karşıyaka'ya ait. Eninde sonunda kendimize ait olan o yere bir şekilde düzenleme yapılacaktır zaten. Örnekköy projesi de hem ekstra bir katkı hem de Karşıyaka'nın büyüklüğüne yakışır bir büyüklükte olacaktı.

İşte buraya kadar yazdıklarım çerçevesinde, ancak doğal olarak çok daha kısa olan bir yorum yapmıştım yukarıdaki satırlarda bahsettiğim internet sitesinde. Yorumuma birebir cevaben, yani direkt bana yönelik olarak gönderilmiş olan bir link ile karşılaştım. Üzerine tıklayıp açıldığında ise H.M.Akpınar'ın aleyhinde son derece ağır ithamlar içeren kendisinin bir akrabası tarafından verilmiş röportajla karşılaştım. Önce hakikaten anlayamamıştım! Ben stada dair son derece iyi niyetli bir şekilde şahsi kanaatimi belirten bir yorum yapmışken cevap olarak bana gelen bu şey de neyin nesi diye düşündüm ilk etapta. Daha sonra biraz daha düşününce anladım ki H.M.Akpınar'ın stad ile ilgili birkaç yerde yaptığı yorumlarla benim düşüncemin örtüşmesi nedeniyle beni H.M.Akpınar'ın fanatik bir hayranı, hiçbir yaptığını eleştirmeyen bir takipçisi, kendi beynini kullanmayıp bir başkasının beyni ile yaşantısını sürdüren sürü psikolojisindeki bir takım kişilerden sanmıştı muhtemelen bana o linki gönderen kişi.

Oysaki hayatta sadece siyah ve beyaz yoktur. Ya da bir insan için yüzde yüz iyi ya da yüzde yüz kötü denilemez. Bir kişi hakkında kendince hükme varırken o kişinin sana iyi gelen ve kötü gelen vasıflarını terazinin kefelerine koyarsın ve hangi taraf ağır çekiyorsa ona göre hareket edersin. Benim stat konusundaki görüşüm zaten H.M.Akpınar'ın kendi fikrini ifadesinden çok daha eskiye dayanıyor ve iki insanın bazı konularda ortak paralelde buluşması gibi bir tesadüf olamaz mı yani?! İlla ki bunun olması, o kişiye kayıtsız şartsız her konuda katılınıyor anlamı mı taşımalı?! Takdir ettiğim yönleri, eleştirdiğim yönleri de var oysa ki! Ancak bana cevaben o linki yollayan hanımefendi için durum belli ki böyle değil. Yolladığı şeyin içeriğinde ise elle tutulur ve ikna edici tek bir itham da yok ayrıca. Hatta bende sanki istediklerini alamayan bir akrabanın kuyruk acısıyla atmış olduğu iftiralar imajı yarattı, ikna olmak bir yana! Ama durun canım, ben ne diyorum yine öyle..! ''Her konuda destekçisi, kendisine kayıtsız şartsız bağlı olduğum ve kendi beynimi bir kenara koyup da söyledikleri hakkında muhakeme dahi yapmadan kabullendiğim bir kişi H.M.Akpınar benim için'' şeklindeki bir cümleyi sahiplenen ve o linki bana yollayan kişinin kafasında oluşan bana dair hastalıklı düşünceye hizmet eden bir yorum yapmış oldum yine! Pardon...

Fanatizm herkes için ve her konuda kötüdür. Çünkü gözleri kör eder, mantığı köreltir. Bu da beraberinde doğru olana doğru diyebilme, yanlış olana yanlış diyebilme becerisini kaybettirir. Buna dair verebileceğim bir diğer örnek de oldukça yakınımdan, bir doktor arkadaşımdan... Kendisi eğitim seviyesi itibariyle en azından genel ortalamanın üzerinde bir kişi olmasına karşın fanatizm devreye girince ne eğitimin ne de öğretimin bir anlamı kalmayacağının da bir göstergesi aynı zamanda. Vereceğim örneğe geçmeden bir konuyu tekrar hatırlatmamda fayda var;

H.M.Akpınar'ın üslup olarak benim de çok eleştirdiğim, video görüntülerinin internet ortamında yayıldığı bir konuşması vardı. O konuşmaya istinaden de, H.M.Akpınar'a karşı ne yaparsa yapsın, ne derse desin her koşulda karşı olan ve hatta nefret duygularıyla hareket eden bir kesim tarafından doğruluk payının son derce tartışmalı olduğu bir negatif algı operasyonu yapılmıştı. H.M.Akpınar'ın tüm Karşıyakalılara hakaret ettiği iddia edilmişti. Aynı konuşmayı ben de izledim. Üstelik 4-5 kez en azından. Orada şayet iddia edildiği gibi bir durum olsaydı yedi göbek Karşıyakalı olan ben en büyük alınganlığı gösterirdim. Fakat hiç de üzerime alınmadım. Çünkü orada benim de rahatsızlık duyduğum bir azınlığı kastettiğini net bir şekilde belli eden bir cümle yer alıyordu verdiği olumsuz taraftar örneklerinden sonra; ''içimizde bunlar da var''... Evet var onlar. Kimse inkar edemez.

Daha son yapılan yıldönümü kutlamasında bile bizzat yine şahit oldum onlara. Ellerinde bira şişeleri ile sloganlar atıp yürümeye mecbur musunuz?! İçmeden medeni cesaretiniz mi yok?! Bu mereti zaman zaman keyif için biz de içiyoruz ama öyle ulu orta, çoluğun çocuğun, ailelerin, yaşı bizlerden büyük yaşlılarımızın gözünün içine soka soka değil. Hele ki sonrasında sokakların hali neydi öyle? Bu mu yani sizin Karşıyaka sevginiz?! Duvar diplerinde bira şişeleri, su şişeleri, çerez kabukları ve hatta kusmuklar... H.M.Akpınar'ın o konuşmadaki üslubu baştan sona ne kadar yanlışsa, ''içimizde bunlar da var'' şeklinde biten cümlesi de o kadar doğruydu ve bunlara arka çıkmak yerine içimizden temizlemeliyiz.

Fanatizm duygularının bir insanın algılarını nasıl da farklı görüşlere karşı kapattığını gösteren bir örnek olarak, aslında çok da sevdiğim bir arkadaşım olan doktor bir arkadaşımdan vereceğimi söylediğim örneğe geri dönecek olursam; doktor arkadaşım daha geçenlerde yine bu konuya atıfta bulunarak, başkan tarafından tüm Karşıyakalılara hakaret edildiğini iddia ediyordu hala ve benim ona o videodaki az önce bahsettiğim ayrıntıya (içimizde bunlar da var cümlesine) daha önceden dikkat çekmiş olmama rağmen... Bu kez hiç polemiğe girmedim. Pes dedim sadece... Çünkü fanatizm böyle bir şeydir işte. Okumuşu-okumamışı, kadını-erkeği,yaşlısı-genci farketmeksizin gözleri kör, kulakları sağır eder (tıpkı arkadaşımın o cümleyi duymaması gibi)...

Karşıyaka, her gerçek Karşıyakalının sevdası, spor kulübü de kalbidir. Taleplerimiz farklı olabilir ancak hepimizin ortak beklentisi bu talepler farklı farklı olsa da nihayetinde Karşıyakamızın spor kulübü anlamında daha başarılı, yaşamsal anlamda da daha huzurlu olmasıdır. Bu başarı ve huzuru yakalamanın yolu ise aynı fikirde olmadığını düşman ilan etmekten veya bir siyasi partinin ya da yöneticinin adamı olmak gibi yaftalamalarda bulunmaktan, hele ki birbirini tehdit veya darp etmekten asla ve asla geçmiyor. Her fikir dinlenmeli, insanlar birbirini dinledikten sonra kendi görüşünde ısrarcı veya dinlediği görüşe ikna da olabilmeli. Nihayetinde de çoğunluğun kararına uyulması ve buna saygı gösterilmesi yoluyla huzurlu bir ortam sağlanmalı. Buna demokrasi deniyor zaten... Yazımın başlarında da belirttiğim gibi, keşke belediye kendi internet sayfasından stad konusunu farklı alt başlıklarla oylamaya açsaydı... Sonuç ne çıkardı cidden merak ediyorum!

Sağlıcakla kalın...


PAYLAŞ

Yazara Ait Diğer Makaleler

13.06.2024 Günah çıkarma çabası olsa gerek

05.06.2024 Kendi yaptığın tesiste işgalci durumuna düşmek!

27.05.2024 Bu burada kalmasın (U16 Türkiye Şampiyonu KSK)

20.05.2024 Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ''ahlaklısını'' severim

18.05.2024 Yarı finale 1 kala

07.05.2024 VIP

29.04.2024 Vandallar

18.04.2024 Bırakın da Karşıyaka Karşıyakalı olarak kalsın!

02.04.2024 Seçim sonrası

25.03.2024 Beşiktaş mağlubiyeti unutulmazlar arasına girdi

01.03.2024 İskele-Çarşı arasına üst geçti olmaz! Olmamalı...

28.02.2024 Yerel seçim sonrası bazı beklentilerim

16.02.2024 Ben de basketbol takımı kuracağım diyenlere...

30.01.2024 Adaylar

24.01.2024 Ufuk Sarıca

17.01.2024 Küfür

30.12.2023 Ne Arabın yüzü, ne Şam'ın şekeri

19.12.2023 Sabahın şerri, gecenin hayrı

12.12.2023 Hakem-Hekim

29.11.2023 İnanç ve mücadele

27.11.2023 Yazık sana güzel İzmir

16.11.2023 Mağlubiyet değil de asıl üzücü olan kabullenmek

10.11.2023 Yaşatacaksınız...

27.10.2023 Cumhuriyet'i biz böyle kazandık!

23.10.2023 Toplumsal cinnet mi, toplumsal cehalet mi?

11.10.2023 Taraftar-Seyirci

04.10.2023 Voleybol Şube

25.09.2023 İşler yolunda giderken herkes dost

07.09.2023 Vapur İskelesi'ndeki saatimiz ne olacak?

27.08.2023 Mustafa Abi

23.08.2023 Utanmazlar

18.08.2023 Özel okul sorunsalı

28.07.2023 Nereden nereye!

21.07.2023 Başkanlar gelir geçer, aslolan Karşıyaka'dır

06.07.2023 Yeni tramvay hattı

27.06.2023 Elektrik

19.06.2023 Final serisinin ardından

11.06.2023 Dördüncü final, haydi bakalım...

06.06.2023 Ağaç katliamı ve sinek istilası

31.05.2023 Hadi bakalım, sıradaki gelsin...

26.05.2023 KSK kongresi

17.05.2023 İkinci Tur

07.05.2023 Seçimlere giderken...

18.04.2023 Bir türlü düzeltilemeyen şeyler...

22.03.2023 Bir kendinize gelin artık!

14.03.2023 Neden olmasın

03.03.2023 Olması gerektiği gibi

23.02.2023 Şimdi anladık mı?

30.01.2023 Mizah da ölürse...

13.01.2023 Araftayız

30.12.2022 Yeni yıla girerken...

19.12.2022 Kentsel dönüşümün atletizme katkısı

01.12.2022 Keşke...

21.11.2022 Ufuk Sarıca eleştiriliyor mu, eleştirilmeli mi?

06.11.2022 Geçmiş olsun Errick McCollum

24.10.2022 İlahi Masterchef...

12.10.2022 Rüya gibi başlayıp kabus gibi biten bir hafta

22.09.2022 Çözülmesi şart bazı sorunlar ve son 2 transfer

01.09.2022 Yeni sezon başlarken bir bakışta 10 transfer

13.08.2022 Covid Çakalları

08.08.2022 Obezite artık kaderiniz değil

22.07.2022 Biz davet ettik ve ağır bir bedeli olabilir...

08.07.2022 Çok oldu ama artık!

23.06.2022 Transferde aceleci değil ama hızlı olunmalı

27.05.2022 Son ağaç kesildiğinde...

15.05.2022 Büyük Heyecan

12.05.2022 Korkaklar hiçbir zaman zafer anıtları dikmemişlerdir!

26.04.2022 Takımın önüne hedef konmalı!

18.04.2022 Gençler ne düşünüyor?

04.04.2022 Z Kuşağı

28.03.2022 M'Baye'nin Melih'e cevabı...

15.03.2022 Doktora iade-i itibar için aşılması gereken engel

05.03.2022 Yine zeytin

17.02.2022 Karşıyakalı başı önde ayrılmamalı...

07.02.2022 Siz hangi görüşe daha yakınsınız?

14.01.2022 Vicdanın yoksa Allah'ın da mı yok!

31.12.2021 Gün olur yeniden bahar gelir-Hoş geldin 2022

23.12.2021 Müthiş oyun, hayat veren galibiyet

17.12.2021 Bunların keyfini mi bekleyecez?

09.12.2021 Ufuk Sarıca'nın kredisi sonsuz mu?

22.11.2021 Parti kurmaya bile kalktılar ya, pes!

15.11.2021 19  12

09.11.2021 Egemen Güven'in suçu neydi?

01.11.2021 Kim bilir?

24.10.2021 Üvey evlat!

11.10.2021 Bazı doktorların ödleri kopuyor

23.09.2021 Vapur bir keyiftir!

03.09.2021 Allah rahmet eylesin...

19.08.2021 Bu memleket daha önce de göç gördü, ama böyle değildi!

04.08.2021 Kızılçam

19.07.2021 Bu bayram biraz daha bayram gibi, ama...

28.06.2021 Aşı şımarıklığı

11.06.2021 KSK şirketleşme modelindeki bazı soru işaretleri

28.05.2021 Şirketleşme ve tebrik

24.05.2021 Benim favorim Karşıyaka!..

10.05.2021 Yenilsen de, yensen de!..

30.04.2021 Kovidler göçü!..

26.04.2021 Devasız dert, cehalet

18.04.2021 İnsan canı için 17 Nisan ve diğer Can'lar için Çamlık yolu

08.04.2021 Tebrikler takım, bravo Nihat Özdemir, bekliyoruz Sağlık Bakanım

01.04.2021 Sana kırmızı çok yakışıyor

24.03.2021 Olmadı, olamadı...

14.03.2021 Biri bayram mı dedi!..

07.03.2021 Anlamadığım şeyler; boykot ve şampiyonluk anıtının yolculuğu

01.03.2021 Su-i misal emsal teşkil etmez!

16.02.2021 Hadi zoru başaralım

01.02.2021 Mavişehir çocukları sevinsin...

22.01.2021 Bu kış da bitecek, güzel güneşli günler gelecek…

08.01.2021 Son ırmak kuruduğunda

02.01.2021 Tek büyük!

26.12.2020 Özledim

15.12.2020 Sözüm en çok siz sorumsuzlara; en az 1 yıl daha...

25.11.2020 Aşı geldi, dertler bitti (mi?)

16.11.2020 Herkes Covid Pozitif gibi!

03.11.2020 Deprem ve gavur İzmir

17.10.2020 Karşıyaka'da asayiş berkemal mi?

12.10.2020 İşte Takım

06.10.2020 Basketbolda bakalım zaman neleri getirecek?

26.09.2020 Başkan kötü, başkan iyi... Bir karar verseniz

19.09.2020 Hepimiz bir değiliz tabi, önce insan olmak lazım!

12.09.2020 Ceza

01.09.2020 Sistemde bir hata mı var acaba?

19.08.2020 Bu kez ne olacak peki, hiç düşündünüz mü?

10.08.2020 Sizler bari yapmayın bunu..!

30.07.2020 Karşıyakalı mutsuz ama umutsuz değil!..

16.07.2020 Survivor ve yaşam hakkına saygısızlık, ne yaman ironi!

10.07.2020 Karşıyakamda bana her gün güzel dostlar...

01.07.2020 Dayak da yesek devam...

26.06.2020 900 Liralık umut

19.06.2020 Bir taşla iki kuş!

12.06.2020 Biz TaMaM demeden coronavirüs bitmez; Karşıyaka taraftar grubuna

07.06.2020 Şu saatten sonra...

30.05.2020 Nasıl olacak, nasıl?

23.05.2020 Çenede maske

16.05.2020 Şampiyon Karşıyaka; Eurocup mı FIBA Champions League mi?

09.05.2020 Dumur detayından anne kavramına...

03.05.2020 Biraz da mizah...

25.04.2020 Rehavete kapılmak için çok erken!

18.04.2020 Karşıyaka Çarşısı

11.04.2020 Sadece 2 gün dayanamama korkusu ve boşluğun yerini alan kural tanımazlık

02.04.2020 Migren - 65 Yaş Üstü - İzmir

20.03.2020 Doktor kahraman mı?!

13.03.2020 Coronavirüs

06.03.2020 Yelken, içimizdeki İrlandalılar ve anormal olan üç şey!

02.03.2020 Karşıyaka manzaraları

26.02.2020 İyi, kötü, çirkin

14.02.2020 kArŞıyaKa

03.02.2020 Karşıyaka için; itidal...

27.01.2020 Basketbol adına her şey için teşekkürler Black Mamba

21.01.2020 Göztepe'nin Torbalı'daki altyapı tesis alanı 103 dönüm!

17.01.2020 Medeniyet tarikatına mensup Filenin Sultanları

06.01.2020 Efes maçının özeti; kendi göbeğini kendin keseceksin arkadaş

30.12.2019 Ölümü gösterip sıtmaya razı edemeyecekler, 2020'ye yeni umutlarla...

13.12.2019 Çok yazık, çok üzücü... Şayet kapatıldıysa!

02.12.2019 Kazanılan bir maçtan fazlası! Zirvede devam...

30.11.2019 Sen mi, siz mi?

25.11.2019 Türk usulü Black Friday - Esmer Günler, eyvah!

06.11.2019 2014-2015 sezonu (Şampiyon Takım) ve başlangıç itibariyle bu sezon

04.11.2019 Esarete başkaldırının sembolleri Vals'te buluştu

24.10.2019 Takımın lakayıtlığı Ufuk Sarıca'nın formsuzluğuyla birleşince

18.10.2019 Ben ölürsem seni iyileştiremem ki!

16.10.2019 Nargilenin götürdükleri

08.10.2019 Germiyan Köyü, Slow Food ve Germiyan Festivali

28.09.2019 Karşıyaka'nın basketbolda yeni transferlerinin analizi - Bölüm 2 - Yerli Transferler

26.09.2019 Karşıyaka'nın basketbolda yeni transferlerinin analizi

13.09.2019 Banka sırası bekleyenler-Poliklinik sırasında bekleyenler

03.09.2019 Karşıyaka bir basketbol kulübü mü oluyor?  

20.08.2019 Ağaçların gözyaşları

09.08.2019 Kaz Dağları'nın üstü altından değerlidir...

26.07.2019 Çamur at izi kalsın!

06.07.2019 Phaeton (Fayton)

21.06.2019 Ufuk Sarıca’nın aynı başarıları yakalayabilmesi için!

17.06.2019 Önce Karşıyaka, sonra Ufuk Sarıca veya Oktay Mahmuti

11.06.2019 Ayranı yok içmeye!

31.05.2019 Hasretle bekliyoruz

20.05.2019 Eskiden!..

02.05.2019 Basketbolda Karşıyaka play off dışı. Şaşırdık mı?

25.04.2019 Ölüm yetmez!..

12.04.2019 16 Günahsız ve İnsansı’lar…

01.04.2019 Kutsal topraklar artık ona emanet: Dr. Cemil Tugay

29.03.2019 Meğer 2014 yılında anket yapılmış!

11.03.2019 El-İnsaf

19.02.2019 Yalı Caddesi zengini ile site ortamı zengini arasındaki farklar

13.02.2019 Karşıyaka’nın yeni basketbol koçu kim olacak?

12.02.2019 Disidoro köşkü sensiz çok ıssız…

28.01.2019 Kırılan gururumuzu onarmaya set çeken adam: Erving Walker

22.01.2019 Yiğidi öldür, hakkını yeme!

15.01.2019 All Star ve Karşıyaka

07.01.2019 Bir noel ayini ve gönül kardeşliği

07.01.2019 Karşıyaka kime teslim edilmeli!..

07.01.2019 Cesur Yürek Assem Marei

07.01.2019 Black Friday –Hayırlı Cuma- Efsane Cuma hangisi?

07.01.2019 On’suz Kasım

07.01.2019 Karşıyaka Destanı

07.01.2019 FİBA Eurocup üvey evlat mı? Bizler inandık, siz de inanın!

07.01.2019 Takım

07.01.2019 Haydi Kaf Kaf!..

07.01.2019 İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu ve bir de Arda Turan

07.01.2019 Karşıyaka forması giymiş topluluk...

07.01.2019 Basketbol, yeni sezon, yeni transferler ve Karşıyaka

07.01.2019 Kapatılan parklarımız açılınca ne göreceğiz?

07.01.2019 Bir efsanedir Kaf Kaf

07.01.2019 Kurban

07.01.2019 Primum non nocere= Önce zarar verme

07.01.2019 Eski Karşıyakalılar lakaplarıyla anılır, yiğit ölür şan kalır

07.01.2019 Ayaklarım kesildi, Türkiye ayaklandı!

07.01.2019 Keşke!..

07.01.2019 Anıt güzel olmasına güzel ama...

07.01.2019 Gri'den beyaza Karşıyaka

07.01.2019 O bir Karşıyakalı

07.01.2019 Köpek öldürme=Mala zarar verme!

07.01.2019 Yazık! Çok yazık!

07.01.2019 Psikolojik eşik açıldı, sırada yeni hedefler ve gelecek organizasyonu

07.01.2019 Doktor insan mı?

07.01.2019 Bizler inandık, siz de inanın!..

07.01.2019 Karşıyakalılar bitti demeden bitmez…

07.01.2019 And the Oscar goes to…

07.01.2019 Sevgililer günü önce Anadolu’da vardı

07.01.2019 Karşıyaka’ya gelmeden hiç kimse kendini namağlup ilan etmesin!

07.01.2019 Trifunovic-Markovic, her ikisi de kaybetti!..

07.01.2019 Neden (Genelde) Babalar önce gider…

07.01.2019 Doktor, antibiyotik yaz!.. Yoksa…

07.01.2019 Kime bizden diyeceğiz, kime onlardan!

07.01.2019 Pınar Karşıyaka-Ewe Baskets Oldenburg, şaka gibi!

07.01.2019 Çok geç olmadan, birlikte, kararlılıkla…

07.01.2019 Şimdi mazeretin ne olacak Trifunoviç?

07.01.2019 Karşıyaka için play off neden olmasın!

07.01.2019 19.12… Gururlan Karşıyakalı

07.01.2019 Katliam olanca hızıyla sürüyor

07.01.2019 New Orleans’tan Karşıyaka’ya caz!..

07.01.2019 Büyükçekmece değil, çile çekmece bunun adı...

07.01.2019 Obez insan ticareti

07.01.2019 Trifunoviç’in dikkatine

07.01.2019 Karşıyaka acınacak halde mi? Ayağa kalk ve bağır: Hayır!..

07.01.2019 Sevdamız Karşıyaka…

07.01.2019 Yeni sezon başlarken Karşıyaka'nın yeni transferlerinin analizi

07.01.2019 "Biranın tadı, kadının adı" var mı, yok mu?

07.01.2019 Avrupa Şampiyonası’nda Ufuk Sarıca ve Milli Takım

07.01.2019 Büyük Taarruz!..

07.01.2019 Çeşme'de gerçekten olan ne?

07.01.2019 Beğenmeyen dinlemesin!

07.01.2019 Yaz mevsiminde bir başka zamanlar Karşıyaka

07.01.2019 Oku!..

07.01.2019 İzmir'de deprem oldu, ama İstanbul daha çok sallandı!

07.01.2019 Tebrikler

07.01.2019 H.M. Akpınar’ın en büyük talihsizliği ve Anıt!..

07.01.2019 Karşıyaka’da sil baştan mı, revizyon mu?

07.01.2019 Şu doktorlardan nefret ediyorum!

07.01.2019 Karşıyaka Pınar

07.01.2019 Referandum

07.01.2019 Geleceğe dönüş

07.01.2019 İzmir'e sembol buldu, ismi unutuldu!

07.01.2019 Olsaydı olurdu!

07.01.2019 Biz Karşıyakalıyız

07.01.2019 Karşıyaka'da hala deniz var mı?

07.01.2019 Yalnız Adam Markoviç artık yalnız değil!

07.01.2019 Yeryüzünde gördüğümüz her şey, kadının eseridir!

07.01.2019 Zor ama imkansız değil!..

07.01.2019 Basketbol Karşıyaka'dır...

07.01.2019 Cevapsız sorular-Neden?

07.01.2019 Tramvay hasreti

07.01.2019 KSK tek ve bütündür! Ama…

07.01.2019 Gavur İzmir

07.01.2019 Her şeye rağmen; neden olmasın!

07.01.2019 Pınar Karşıyaka-Galatasaray Odeabank maçı haksızlıklar serisi ve Ergin Ataman

07.01.2019 Teröre karşı Dünya Karşıyakalılar Günü!

07.01.2019 Halirrothios'un zeytinle imtihanı

07.01.2019 Yeşil Giresun Belediyespor maçının ardından…

07.01.2019 KSK ve aklıma takılan bazı sorular!..

07.01.2019 Karşıyaka'nın ölümcül dönüşümü!

07.01.2019 Takım olmak ve üç yanlış bir doğru

07.01.2019 Karşıyaka "Spor" Kulübü'dür!

07.01.2019 Utanma "Meme" de!..

07.01.2019 2000 TL

07.01.2019 Yeni sezon başlarken salon kültürü nerede?

07.01.2019 Burası Karşıyaka

07.01.2019 Biz Karşıyakalıyız demekle olmuyor!

07.01.2019 Bayram sevinci karın ağrısına dönüşmesin!

07.01.2019 Pınar Karşıyaka'nın yeni yabancı basketbolcularının analizi

07.01.2019 Basketbol hayattır


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

Köşe Yazarları

Son Dakika Haberler

KSK'li Ferdi'ye Bodrum kancası

İzmir’in engelli dostu plajları

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?