ANA SAYFA > Yazarlar > Op.Dr. Serhan Çelikhisar > Karşıyaka'nın basketbolda yeni transferlerinin analizi

Karşıyaka'nın basketbolda yeni transferlerinin analizi

Op.Dr. Serhan Çelikhisar
Sosyal Medya :
26 Eylül 2019, Perşembe 16:33
1042 kez okundu

BÖLÜM 1 - Yabancı transferler

Her sene oyuncu profillerini incelediğim, oyuncuları izleyip şahsi kanaatlerimi oluşturduğum artık gelenekselleşen yeni transferlerin analizi yazıma bu sene önceki yıllara kıyasla çok daha fazla mesai harcamam gerekti. Nedeni malum! Altyapıdan profesyonelleştirdiğimiz Adem Bona'yı da dahil edecek olursak bu sene tam 12 yeni oyuncu transferi söz konusu oldu!! Ve ben de mecburen analiz sonuçlarımı sizlerle köşemin yer verdiği ölçüler dahilinde iki bölüm halinde paylaşmaya karar verdim. Bu yazımız yabancı transferlere dair. Hadi gelin şöyle bir bakalım;

BRANDON TRİCHE: 1,93m boyunda 95 kg. 1991 ABD doğumlu. Şutör guard. NCAA'de 4 yıl Syracuse forması giydi. Profesyonel kariyeri 2013/14 İtalya'da Aquila Trento ile başlıyor. Burada çaylak sezonunda 17,5 sayı-3,5 reb.-3 assist ortalamaları yakalıyor. 2014/15 İtalya'da Pallacanestro Virtus Roma'da geçiriyor. 2016/17 sezonu önce G-league'de Delaware 87'ers, sezon ortası Salt Lake City Stars'a takaslanıp sonra da sezonu Bnei Herzliya'da (İsrail) tamamlıyor. Burada 10 maçta 11,2 sayı-2,8 reb.-2,6 assist ortalamaları tutturuyor. 2017/18 PAOK'la başlayıp kısa sürede Bnei Herzliya'ya geri dönüyor ve yine bir önceki sezonla paralel ortalamalar elde ediyor. Geçtiğimiz sezon Orlandina Basket'te oynuyor ve İtalya ikinci liginde final görme başarısına ulaşıyor. Buradaki ortalamaları da 24,1 sayı-7,1 assist-5,5 rebaund şeklinde oluyor.

**Skorer yönü ağır basan bir oyuncu. Üç sayı yüzdeleri yüzde 30-45 bandında değişkenlik gösteriyor. Çabukluğu ve bir anda harekete geçip yaptığı içeri penetreleri rakip savunmayı zorlayacak özellikleri. Top hakimiyeti yüksek. Kendisine pozisyon hazırlanmasını beklemek yerine, kendi pozisyonunu kendisi yaratıyor. Savunmada hızı sayesinde yaptığı pas araları önemli bir avantaj. Her skorer gibi sanki biraz fazlaca kendine oynuyor izlenimi yarattı bende. Kendisine hazırladığı pozisyonlar kadar takım arkadaşlarına da pozisyon yaratıp takım için oynamayı ön planda tutarsa çok daha faydalı olabilir. Üst düzey lig tecrübesi olmaması dezavantajı. Ancak kumaşı iyi bir oyuncu izlenimi veriyor. Ufuk Sarıca bu kumaşı güzel işlerse üst düzey lig tecrübesi olmaması dezavantajını, lige süratle adapte olarak atlatması gayet mümkün.

AMATH M'BAYE: 2,06 m boyunda 98 kg. 1989 doğumlu Fransız. Uzun forvet. Profesyonel kariyerine Japonya'da başlayıp 3 sezon kalan ve 2016 yılında İtalya'da Brindisi'ye geçen oyuncu ardından Olimpia Milano'da oynadı., ancak burada çok fazla süre alamadı. Ardından geçtiğimiz sezon Virtus Bologna'da 11,4 sayı-3,7 reb.-1,2 assist ortalamalarıyla oynayıp, FIBA şampiyonlar ligi şampiyonluğu yaşadı. Fransa milli takımıyla son Dünya şampiyonasında da 8 maçta ortalama 18 dk süre aldı ve 5,8 sayı-1,9 rebaund ortalamalarıyla oynadı.

**Savaşçı, atletik, agresif, pozisyonları takip edip tamamlayıcı vasfı var ve seyirciyi ateşlemeyi seviyor. Savunmada rakibi önde karşılaması gerektiğinde zaafiyeti var, ancak renkli alanı savunmada başarılı. FIBA Dünya Kupası'nda Dünya üçüncülüğü elde eden Fransa milli takımında da yer alan oyuncu tecrübesiyle umuyorum ki gençlere de örnek olup, yol gösterecektir. Vereceği katkının en büyüğü de bu olabilir belki!

JORDAN MORGAN: 2,03 m boyunda 113 kg. 1991 ABD doğumlu. Pivot. İlginç bir yaşam öyküsü var! Biyolojik babasını hayatı boyunca tanımamış olan Jordan Morgan sadece sportif anlamda değil, eğitim anlamında da gösterdiği üstün performansla zorluklar karşısındaki duruşunu ve karakterini ortaya koymuş olan farklı bir oyuncu. Lisedeki üstün performansıyla önemli kolejlerden burs teklifi alıp Michigan'ı tercih ediyor. Fakat ilk senesinde sakatlanıp tüm sezonu kaçırınca bu kez eğitimine öncelik vererek bu krizi de kendisi için en olumlu şekilde atlatıyor. Öyle ki; şeref öğrencisi olarak aynı üniversitede master yapıp, aynı dönemde NCAA'de final four oynarken o dönemin ABD başkanı Obama tarafından kendisine örnek insan olduğu için mektup gönderiliyor. Daha sonra Michigan'da çok başarılı 3 sezon geçiriyor. 2014'de kolej kariyerini noktalayıp sonrasında Virtus Roma ile anlaşıyor. Buradan Fransa ikinci ligine ve oradan da Yunanistan'da Kymi'ye gidiyor ve yine şanssız bir sakatlık nedeniyle sezonu 11 maçla tamamlıyor. Buradan Slovenya 'ya geçiyor. Olimpija formasıyla şampiyonlar liginde 14,3 sayı-7,1 reb.-1,2 assist ortalamaları yakalayıp bir de Slovenya şampiyonluğu yaşıyor. Buradan Banvit'e transfer olup geçen sezon 13,6 sayı-7,5 reb.-1,46 assist istatistiklerini elde ediyor. Ve şimdi de Karşıyaka...

**Gerek sırt dönük, gerekse yüzü dönük olarak etkili. Fizksel olarak güçlü. Orta mesafe şutu var ve ikili oyunlarda da başarılı. Ayakları hızlı. Rebaundlardadoğru yer tutuyor. Ancak ciddi anlamda savunma sıkıntısı var. Ya sevmiyor ya da tüm enerjisini ve agresyonunu hücumda harcayınca savunma için geriye pek bir şey kalmıyor olabilir...

TONY CROCKER: 1,98 m boyunda 98 kg. 1987 ABD doğumlu. Kısa forvet. 2010 NBA draft'ında seçilememesinin ardından profesyonel kariyerine Macaristan'ın o dönemki adıyla Albacomp ekibinde başladı. Burada 31 lig maçında 17 sayı-4,3 reb.-2,3 assist ortalamaları tutturup, Macar ligi All Star'ında da hem MVP seçildi, hem de smaç şampiyonu oldu. 2011/12 sezonu Finlandiya ligi KTP Basket, 2012/13 sezonu Kıbrıs ligi Keravnos, 2013/14 sezonu Yunanistan ligi New Kifissia, 2014/15 sezonu İsrail ligi, 2015/16 sezonu Yeşil Giresun (bu sezon ligin en skorer dördüncü oyuncusu oldu), 2016/17 sezonu Tofaş (lig finali oynadı), 2018/19 sezonu Euroleague takımlarından Khimki Moskova (30 maçın tamamında oynadı. 8,9 sayı-2,3 reb.-1,4 assist).

**Temel özelliği skorerliği. Üç sayı yüzdesi yüzde 35-45 aralığında. Hızlı, atletik, sorumluluk almaktan çekinmeyen bir oyuncu karakteri var. Üç sayı çizgisinin ardından el üstü şut atabilme becerisi mevcut. Topa çok hakim, ancak takım arkadalşlarına pozisyon hazırlama, takımı oynatma gibi kaygıları pek yokmuş izlenimi verdi bana. Savunma 10 üzerinden 6 diyebilirim. Ankara'daki turnuvada Dnipro ile oynanan maçta yaşadığı şanssız sakatlıktan dönüşü umarım en kısa sürede olur. Çünkü takıma katkısı, özellikle de skor anlamında büyük olacaktır. Yerine getirilen ve 3+6 aylık kısa süreli sözleşme yapılan DJ Kennedy ise kendisinin tamamen iyileşse bile yerinin artık garanti olmayacağını düşündürecek olan bir unsur olarak belki de geri dönüşünün muhteşem olmasına sebep olabilir. Rekabet her zaman çıtayı yükseltir çünkü. Karşıyaka'nın yararına olacak bu rekabet Karşıyakalılara ancak keyif vereciktir. Bakalım hangisi kalacak, ya da ikisi de mi kalacak?!

TONY TAYLOR: 1,83 m boyunda 87 kg. 1990 ABD doğumlu. Point guard. Amath M'baye ile Virtus Bologna'da geçen sezon birlikte FIBA şampiyonlar ligi şampiyonluğu yaşadı. Bu birliktelik Karşıyaka için de avantaj olacaktır. NCAA'de 4 yıl George Washington Colonials'da forma giydi. 2012 NBA draft'ında seçilemedi. Profesyonel kariyerine D-league'de Tulsa 66ers'ta başladı. 2013/14 Pıolonya'da Turow Zgorzelec takımında oynadı. Burada ilk sezonunda takımının şampiyonluğunda önemli rol oynadı. 2014/15 sezonunda aynı takımda devam etti. 2015/16 Enisey (Rusya) formasıyla FIBA Europe Cup'da final four oynadı. Sezonu Fransa'nın Strasbourg ekibinde tamamladı. 2016/17 sezonunda Enisey'de devam etti. 2017/18 sezonu Banvit forması giydi ve 35 maçta 12,3 sayı-2 reb.-4,2 assist ortalamalarını yakaladı. 2018/19 sezonu İtalaya'nın Virtus Bologna takımındaydı. 30 lig maçında 11,1 sayı-3,2 reb.- 4,8 assist ortalamaları elde etti. FIBA şampiyonlar ligi şampiyonluğu yaşarken de 20 maçta 10,5 sayı-3,2 reb.-4,4 assist istatistiklerine ulaştı.

**Bir Bobby Dixon değil belki, ama cesurca yaptığı içeri penetreleri ve pozisyon bulduğunda 1,83 boyuna karşın iyi sıçrama yeteneğiyle yaptığı smaçları takımın durağanlaştığı anlarda alev almasını sağlayabilir. Bir point guard'dan beklenen takımı saha içinde organize etme becerisi beklentilerin altında kalabilir. İnce gördüğü assistlerinin sayısını biraz daha arttırsa tadından yenmez! Birebirde adam geçmedeki süreti göz kamaştırıcı. Üç sayı yüzdesi yüzde 30'lar civarında ve geliştirmesi lazım. Yine bireysel yetenekleri ve hızıyla ön plana çıkan bir oyuncu daha. Ufuk Sarıca'lı Karşıyaka'nın sevdiği hızlı hücumlara yatkın olduğu gibi savunmada da son derece hareketli ve etkili.

DJ KENNEDY: 1,98 m boyunda 98 kg. 1989 ABD doğumlu. Kısa forvet-şutör guard. Zaten tanıyoruz ama kısaca hatırlayalım; Amerika kolej liginde St. Johns'da oynadıktan sonra Cleveland Cavaliers'da sezon sonu iki maçta oynayarak NBA havasını soluyor. 2013/14 sezonu Fransız takımı Gravelines ile Avrupa macerası başlasa da sezonu İsrail'de Hapoel Holon'da tamamlıyor. Bir sonraki sezon Rusya'da bir süre oynayıp soluğu Almanya'da Ludwisburg'da alıyor. Başarılı bir süre geçirip Rus takımı Enisey ile VTB liginde boy göstermeye başlıyor. Ardından Çin'in yolunu tutuyor ve Çin ligi bitince Ludwisburg'a geçip sezonu orada tamamlıyor. 2017/18 sezonu Karşıyaka'da yer alıp önemli başarılara imza atarak FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde yıldızlaşıyor. Karşıyaka'da 47 maçta 16,9 sayı-7,3 reb.-4,3 assist ortalamalarını tutturup bir sonraki sezon da Avusturalya'nın son şampiyonuna transfer oluyor (Melbourne United). Oradan da İtalya'ya Reyer Venezia'ya geçen Kennedy şimdi de Tony Crocker'ın sakatlığı vesilesiyle yeniden Karşıyakamızda.

**Bana sorarsanız, zaten bence gönderilmesi de bir hataydı. Agresif yapısı, hem 2 hem 3 numara oynayabilmesi, karşısındaki savunmaya göre her iki elini de kullanabilmesi, atletik ve birebirde rahat adam geçebilmesi, gününde olduğunda yüksek yüzdeli üçlükleri ve belki de en önemlisi tribünlere verdiği enerji ile birlikte kurduğu güzel bağ kendisinin Karşıyaka'da olması için son derece yeterli nedenler... Hatırlatırım; 2017/18 sezonu FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi'nin en iyi beş'ine seçilmiş olan bir oyuncudan bahsediyoruz. Tony Crocker'ın sakatlığının Karşıyaka için önemli bir kayıp olduğu gerçek. Ancak hani derler ya; her musibette bir hayır vardır diye, işte DJ Kennedy'nin Crocker'ın bu şanssız sakatlığı nedeniyle tekrar dönmesi belki de uğranan kayıptan daha büyük bir kazanç olabilir. Tabi maç seçme huyundan vazgeçmiş ise...

     ''Bölüm 2- Yerli Transferler'' ile kısa sürede yeniden buluşmak üzere

     Sağlıcakla kalın...


PAYLAŞ

Yazara Ait Diğer Makaleler

13.06.2024 Günah çıkarma çabası olsa gerek

05.06.2024 Kendi yaptığın tesiste işgalci durumuna düşmek!

27.05.2024 Bu burada kalmasın (U16 Türkiye Şampiyonu KSK)

20.05.2024 Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ''ahlaklısını'' severim

18.05.2024 Yarı finale 1 kala

07.05.2024 VIP

29.04.2024 Vandallar

18.04.2024 Bırakın da Karşıyaka Karşıyakalı olarak kalsın!

02.04.2024 Seçim sonrası

25.03.2024 Beşiktaş mağlubiyeti unutulmazlar arasına girdi

01.03.2024 İskele-Çarşı arasına üst geçti olmaz! Olmamalı...

28.02.2024 Yerel seçim sonrası bazı beklentilerim

16.02.2024 Ben de basketbol takımı kuracağım diyenlere...

30.01.2024 Adaylar

24.01.2024 Ufuk Sarıca

17.01.2024 Küfür

30.12.2023 Ne Arabın yüzü, ne Şam'ın şekeri

19.12.2023 Sabahın şerri, gecenin hayrı

12.12.2023 Hakem-Hekim

29.11.2023 İnanç ve mücadele

27.11.2023 Yazık sana güzel İzmir

16.11.2023 Mağlubiyet değil de asıl üzücü olan kabullenmek

10.11.2023 Yaşatacaksınız...

27.10.2023 Cumhuriyet'i biz böyle kazandık!

23.10.2023 Toplumsal cinnet mi, toplumsal cehalet mi?

11.10.2023 Taraftar-Seyirci

04.10.2023 Voleybol Şube

25.09.2023 İşler yolunda giderken herkes dost

07.09.2023 Vapur İskelesi'ndeki saatimiz ne olacak?

27.08.2023 Mustafa Abi

23.08.2023 Utanmazlar

18.08.2023 Özel okul sorunsalı

28.07.2023 Nereden nereye!

21.07.2023 Başkanlar gelir geçer, aslolan Karşıyaka'dır

06.07.2023 Yeni tramvay hattı

27.06.2023 Elektrik

19.06.2023 Final serisinin ardından

11.06.2023 Dördüncü final, haydi bakalım...

06.06.2023 Ağaç katliamı ve sinek istilası

31.05.2023 Hadi bakalım, sıradaki gelsin...

26.05.2023 KSK kongresi

17.05.2023 İkinci Tur

07.05.2023 Seçimlere giderken...

18.04.2023 Bir türlü düzeltilemeyen şeyler...

22.03.2023 Bir kendinize gelin artık!

14.03.2023 Neden olmasın

03.03.2023 Olması gerektiği gibi

23.02.2023 Şimdi anladık mı?

30.01.2023 Mizah da ölürse...

13.01.2023 Araftayız

30.12.2022 Yeni yıla girerken...

19.12.2022 Kentsel dönüşümün atletizme katkısı

01.12.2022 Keşke...

21.11.2022 Ufuk Sarıca eleştiriliyor mu, eleştirilmeli mi?

06.11.2022 Geçmiş olsun Errick McCollum

24.10.2022 İlahi Masterchef...

12.10.2022 Rüya gibi başlayıp kabus gibi biten bir hafta

22.09.2022 Çözülmesi şart bazı sorunlar ve son 2 transfer

01.09.2022 Yeni sezon başlarken bir bakışta 10 transfer

13.08.2022 Covid Çakalları

08.08.2022 Obezite artık kaderiniz değil

22.07.2022 Biz davet ettik ve ağır bir bedeli olabilir...

08.07.2022 Çok oldu ama artık!

23.06.2022 Transferde aceleci değil ama hızlı olunmalı

27.05.2022 Son ağaç kesildiğinde...

15.05.2022 Büyük Heyecan

12.05.2022 Korkaklar hiçbir zaman zafer anıtları dikmemişlerdir!

26.04.2022 Takımın önüne hedef konmalı!

18.04.2022 Gençler ne düşünüyor?

04.04.2022 Z Kuşağı

28.03.2022 M'Baye'nin Melih'e cevabı...

15.03.2022 Doktora iade-i itibar için aşılması gereken engel

05.03.2022 Yine zeytin

17.02.2022 Karşıyakalı başı önde ayrılmamalı...

07.02.2022 Siz hangi görüşe daha yakınsınız?

14.01.2022 Vicdanın yoksa Allah'ın da mı yok!

31.12.2021 Gün olur yeniden bahar gelir-Hoş geldin 2022

23.12.2021 Müthiş oyun, hayat veren galibiyet

17.12.2021 Bunların keyfini mi bekleyecez?

09.12.2021 Ufuk Sarıca'nın kredisi sonsuz mu?

22.11.2021 Parti kurmaya bile kalktılar ya, pes!

15.11.2021 19  12

09.11.2021 Egemen Güven'in suçu neydi?

01.11.2021 Kim bilir?

24.10.2021 Üvey evlat!

11.10.2021 Bazı doktorların ödleri kopuyor

23.09.2021 Vapur bir keyiftir!

03.09.2021 Allah rahmet eylesin...

19.08.2021 Bu memleket daha önce de göç gördü, ama böyle değildi!

04.08.2021 Kızılçam

19.07.2021 Bu bayram biraz daha bayram gibi, ama...

28.06.2021 Aşı şımarıklığı

11.06.2021 KSK şirketleşme modelindeki bazı soru işaretleri

28.05.2021 Şirketleşme ve tebrik

24.05.2021 Benim favorim Karşıyaka!..

10.05.2021 Yenilsen de, yensen de!..

30.04.2021 Kovidler göçü!..

26.04.2021 Devasız dert, cehalet

18.04.2021 İnsan canı için 17 Nisan ve diğer Can'lar için Çamlık yolu

08.04.2021 Tebrikler takım, bravo Nihat Özdemir, bekliyoruz Sağlık Bakanım

01.04.2021 Sana kırmızı çok yakışıyor

24.03.2021 Olmadı, olamadı...

14.03.2021 Biri bayram mı dedi!..

07.03.2021 Anlamadığım şeyler; boykot ve şampiyonluk anıtının yolculuğu

01.03.2021 Su-i misal emsal teşkil etmez!

16.02.2021 Hadi zoru başaralım

01.02.2021 Mavişehir çocukları sevinsin...

22.01.2021 Bu kış da bitecek, güzel güneşli günler gelecek…

08.01.2021 Son ırmak kuruduğunda

02.01.2021 Tek büyük!

26.12.2020 Özledim

15.12.2020 Sözüm en çok siz sorumsuzlara; en az 1 yıl daha...

25.11.2020 Aşı geldi, dertler bitti (mi?)

16.11.2020 Herkes Covid Pozitif gibi!

03.11.2020 Deprem ve gavur İzmir

17.10.2020 Karşıyaka'da asayiş berkemal mi?

12.10.2020 İşte Takım

06.10.2020 Basketbolda bakalım zaman neleri getirecek?

26.09.2020 Başkan kötü, başkan iyi... Bir karar verseniz

19.09.2020 Hepimiz bir değiliz tabi, önce insan olmak lazım!

12.09.2020 Ceza

01.09.2020 Sistemde bir hata mı var acaba?

19.08.2020 Bu kez ne olacak peki, hiç düşündünüz mü?

10.08.2020 Sizler bari yapmayın bunu..!

30.07.2020 Karşıyakalı mutsuz ama umutsuz değil!..

16.07.2020 Survivor ve yaşam hakkına saygısızlık, ne yaman ironi!

10.07.2020 Karşıyakamda bana her gün güzel dostlar...

01.07.2020 Dayak da yesek devam...

26.06.2020 900 Liralık umut

19.06.2020 Bir taşla iki kuş!

12.06.2020 Biz TaMaM demeden coronavirüs bitmez; Karşıyaka taraftar grubuna

07.06.2020 Şu saatten sonra...

30.05.2020 Nasıl olacak, nasıl?

23.05.2020 Çenede maske

16.05.2020 Şampiyon Karşıyaka; Eurocup mı FIBA Champions League mi?

09.05.2020 Dumur detayından anne kavramına...

03.05.2020 Biraz da mizah...

25.04.2020 Rehavete kapılmak için çok erken!

18.04.2020 Karşıyaka Çarşısı

11.04.2020 Sadece 2 gün dayanamama korkusu ve boşluğun yerini alan kural tanımazlık

02.04.2020 Migren - 65 Yaş Üstü - İzmir

20.03.2020 Doktor kahraman mı?!

13.03.2020 Coronavirüs

06.03.2020 Yelken, içimizdeki İrlandalılar ve anormal olan üç şey!

02.03.2020 Karşıyaka manzaraları

26.02.2020 İyi, kötü, çirkin

14.02.2020 kArŞıyaKa

03.02.2020 Karşıyaka için; itidal...

27.01.2020 Basketbol adına her şey için teşekkürler Black Mamba

21.01.2020 Göztepe'nin Torbalı'daki altyapı tesis alanı 103 dönüm!

17.01.2020 Medeniyet tarikatına mensup Filenin Sultanları

06.01.2020 Efes maçının özeti; kendi göbeğini kendin keseceksin arkadaş

30.12.2019 Ölümü gösterip sıtmaya razı edemeyecekler, 2020'ye yeni umutlarla...

13.12.2019 Çok yazık, çok üzücü... Şayet kapatıldıysa!

02.12.2019 Kazanılan bir maçtan fazlası! Zirvede devam...

30.11.2019 Sen mi, siz mi?

25.11.2019 Türk usulü Black Friday - Esmer Günler, eyvah!

06.11.2019 2014-2015 sezonu (Şampiyon Takım) ve başlangıç itibariyle bu sezon

04.11.2019 Esarete başkaldırının sembolleri Vals'te buluştu

24.10.2019 Takımın lakayıtlığı Ufuk Sarıca'nın formsuzluğuyla birleşince

18.10.2019 Ben ölürsem seni iyileştiremem ki!

16.10.2019 Nargilenin götürdükleri

08.10.2019 Germiyan Köyü, Slow Food ve Germiyan Festivali

28.09.2019 Karşıyaka'nın basketbolda yeni transferlerinin analizi - Bölüm 2 - Yerli Transferler

13.09.2019 Banka sırası bekleyenler-Poliklinik sırasında bekleyenler

03.09.2019 Karşıyaka bir basketbol kulübü mü oluyor?  

20.08.2019 Ağaçların gözyaşları

09.08.2019 Kaz Dağları'nın üstü altından değerlidir...

26.07.2019 Çamur at izi kalsın!

06.07.2019 Phaeton (Fayton)

21.06.2019 Ufuk Sarıca’nın aynı başarıları yakalayabilmesi için!

17.06.2019 Önce Karşıyaka, sonra Ufuk Sarıca veya Oktay Mahmuti

11.06.2019 Ayranı yok içmeye!

31.05.2019 Hasretle bekliyoruz

20.05.2019 Eskiden!..

02.05.2019 Basketbolda Karşıyaka play off dışı. Şaşırdık mı?

25.04.2019 Ölüm yetmez!..

12.04.2019 16 Günahsız ve İnsansı’lar…

01.04.2019 Kutsal topraklar artık ona emanet: Dr. Cemil Tugay

29.03.2019 Meğer 2014 yılında anket yapılmış!

11.03.2019 El-İnsaf

19.02.2019 Yalı Caddesi zengini ile site ortamı zengini arasındaki farklar

13.02.2019 Karşıyaka’nın yeni basketbol koçu kim olacak?

12.02.2019 Disidoro köşkü sensiz çok ıssız…

28.01.2019 Kırılan gururumuzu onarmaya set çeken adam: Erving Walker

22.01.2019 Yiğidi öldür, hakkını yeme!

15.01.2019 All Star ve Karşıyaka

07.01.2019 Bir noel ayini ve gönül kardeşliği

07.01.2019 Karşıyaka kime teslim edilmeli!..

07.01.2019 Cesur Yürek Assem Marei

07.01.2019 Black Friday –Hayırlı Cuma- Efsane Cuma hangisi?

07.01.2019 On’suz Kasım

07.01.2019 Stat konusu

07.01.2019 Karşıyaka Destanı

07.01.2019 FİBA Eurocup üvey evlat mı? Bizler inandık, siz de inanın!

07.01.2019 Takım

07.01.2019 Haydi Kaf Kaf!..

07.01.2019 İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu ve bir de Arda Turan

07.01.2019 Karşıyaka forması giymiş topluluk...

07.01.2019 Basketbol, yeni sezon, yeni transferler ve Karşıyaka

07.01.2019 Kapatılan parklarımız açılınca ne göreceğiz?

07.01.2019 Bir efsanedir Kaf Kaf

07.01.2019 Kurban

07.01.2019 Primum non nocere= Önce zarar verme

07.01.2019 Eski Karşıyakalılar lakaplarıyla anılır, yiğit ölür şan kalır

07.01.2019 Ayaklarım kesildi, Türkiye ayaklandı!

07.01.2019 Keşke!..

07.01.2019 Anıt güzel olmasına güzel ama...

07.01.2019 Gri'den beyaza Karşıyaka

07.01.2019 O bir Karşıyakalı

07.01.2019 Köpek öldürme=Mala zarar verme!

07.01.2019 Yazık! Çok yazık!

07.01.2019 Psikolojik eşik açıldı, sırada yeni hedefler ve gelecek organizasyonu

07.01.2019 Doktor insan mı?

07.01.2019 Bizler inandık, siz de inanın!..

07.01.2019 Karşıyakalılar bitti demeden bitmez…

07.01.2019 And the Oscar goes to…

07.01.2019 Sevgililer günü önce Anadolu’da vardı

07.01.2019 Karşıyaka’ya gelmeden hiç kimse kendini namağlup ilan etmesin!

07.01.2019 Trifunovic-Markovic, her ikisi de kaybetti!..

07.01.2019 Neden (Genelde) Babalar önce gider…

07.01.2019 Doktor, antibiyotik yaz!.. Yoksa…

07.01.2019 Kime bizden diyeceğiz, kime onlardan!

07.01.2019 Pınar Karşıyaka-Ewe Baskets Oldenburg, şaka gibi!

07.01.2019 Çok geç olmadan, birlikte, kararlılıkla…

07.01.2019 Şimdi mazeretin ne olacak Trifunoviç?

07.01.2019 Karşıyaka için play off neden olmasın!

07.01.2019 19.12… Gururlan Karşıyakalı

07.01.2019 Katliam olanca hızıyla sürüyor

07.01.2019 New Orleans’tan Karşıyaka’ya caz!..

07.01.2019 Büyükçekmece değil, çile çekmece bunun adı...

07.01.2019 Obez insan ticareti

07.01.2019 Trifunoviç’in dikkatine

07.01.2019 Karşıyaka acınacak halde mi? Ayağa kalk ve bağır: Hayır!..

07.01.2019 Sevdamız Karşıyaka…

07.01.2019 Yeni sezon başlarken Karşıyaka'nın yeni transferlerinin analizi

07.01.2019 "Biranın tadı, kadının adı" var mı, yok mu?

07.01.2019 Avrupa Şampiyonası’nda Ufuk Sarıca ve Milli Takım

07.01.2019 Büyük Taarruz!..

07.01.2019 Çeşme'de gerçekten olan ne?

07.01.2019 Beğenmeyen dinlemesin!

07.01.2019 Yaz mevsiminde bir başka zamanlar Karşıyaka

07.01.2019 Oku!..

07.01.2019 İzmir'de deprem oldu, ama İstanbul daha çok sallandı!

07.01.2019 Tebrikler

07.01.2019 H.M. Akpınar’ın en büyük talihsizliği ve Anıt!..

07.01.2019 Karşıyaka’da sil baştan mı, revizyon mu?

07.01.2019 Şu doktorlardan nefret ediyorum!

07.01.2019 Karşıyaka Pınar

07.01.2019 Referandum

07.01.2019 Geleceğe dönüş

07.01.2019 İzmir'e sembol buldu, ismi unutuldu!

07.01.2019 Olsaydı olurdu!

07.01.2019 Biz Karşıyakalıyız

07.01.2019 Karşıyaka'da hala deniz var mı?

07.01.2019 Yalnız Adam Markoviç artık yalnız değil!

07.01.2019 Yeryüzünde gördüğümüz her şey, kadının eseridir!

07.01.2019 Zor ama imkansız değil!..

07.01.2019 Basketbol Karşıyaka'dır...

07.01.2019 Cevapsız sorular-Neden?

07.01.2019 Tramvay hasreti

07.01.2019 KSK tek ve bütündür! Ama…

07.01.2019 Gavur İzmir

07.01.2019 Her şeye rağmen; neden olmasın!

07.01.2019 Pınar Karşıyaka-Galatasaray Odeabank maçı haksızlıklar serisi ve Ergin Ataman

07.01.2019 Teröre karşı Dünya Karşıyakalılar Günü!

07.01.2019 Halirrothios'un zeytinle imtihanı

07.01.2019 Yeşil Giresun Belediyespor maçının ardından…

07.01.2019 KSK ve aklıma takılan bazı sorular!..

07.01.2019 Karşıyaka'nın ölümcül dönüşümü!

07.01.2019 Takım olmak ve üç yanlış bir doğru

07.01.2019 Karşıyaka "Spor" Kulübü'dür!

07.01.2019 Utanma "Meme" de!..

07.01.2019 2000 TL

07.01.2019 Yeni sezon başlarken salon kültürü nerede?

07.01.2019 Burası Karşıyaka

07.01.2019 Biz Karşıyakalıyız demekle olmuyor!

07.01.2019 Bayram sevinci karın ağrısına dönüşmesin!

07.01.2019 Pınar Karşıyaka'nın yeni yabancı basketbolcularının analizi

07.01.2019 Basketbol hayattır


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

Köşe Yazarları

Son Dakika Haberler

KSK'li Ferdi'ye Bodrum kancası

İzmir’in engelli dostu plajları

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?