ANA SAYFA > GÜNDEM > CHP Karşıyaka'da tansiyon yüksek...

CHP Karşıyaka'da tansiyon yüksek...

A+ A- Sesli Dinle
PAYLAŞ
CHP Karşıyaka'da tansiyon yüksek...

CHP'de yapılacak olan delege seçimi öncesinde CHP Karşıyaka'da tansiyon yüksek...

Mavi Liste Platformu mevcut Başkan Uğur Yılıdırm'ı eleştirdiği bir açıklama yayınladı. Açıklama şöyle:

 "Genel merkezimizin kongreler takvimini açıklamasını takiben, Türkiye’nin ve İzmir’in her yerinde olduğu gibi, Karşıyaka CHP üyeleri de kendi mahallelerinde seçimle ilgili çalışmalara başlamışlardır ve yine her seçimde olduğu gibi farklı görüşler ve anlayışlar ortaya çıkabilmekte ve bu nedenle bazı mahallelerde seçime farklı listeler ile gitme kararları alınmaktadır. Bazı mahallelerde 2, bazılarında 3 farklı liste ile seçime gitme eğilimi ortaya çıkmışken, tek liste ile seçime gitme eğiliminde olan pek çok mahalle de vardır. Bu durum ilk kez yaşanmamakta, her kongre dönemindekine benzer şekilde yaşanmaktadır.  
   
Bu süreçte, son iki dönemdir ilçe başkanlığını yürüten sayın Uğur Yıldırım’ın ve ekibinin çalışmaları ve hazırlıkları yeni dönemde de görev alma niyetleri olduğunu ortaya koymuş ve seçime ramak kala mahalle temsilcilikleri görevlerinde Uğur Yıldırım’ın yaptığı sebepsiz ve adil olmayan görevden almalar ve atamalar, ilçe başkanının kendi ekibini yaratarak, son 4 yıldır sürdürdüğü dar ekipçi zihniyetle partiyi yönetmeye devam edeceğinin göstergesi olmuştur.
   
Temelde bu duruma itirazı olan ve Uğur Yıldırım’ın örgütü kendi adamları ve kendinden olmayanlar olarak ayrıştırmasına karşı çıkan bir grup partili olarak, parti içi demokrasiyi hedefleyerek “Mavi Liste Platformu’nu” oluşturduk.
   
Sayın ilçe başkanı tarafınca anlaşılması zor olsa da, oluşturduğumuz anlayış sadece “ilkelere dayalıdır, demokrasi temellidir ve bu nedenle mahalle delegeleri seçilmeden ilçe başkanı adayının belirlenmemesine karar verilmiştir”.
   
Karşıyaka’nın mavi listeleri diğer ilçelerin liste çalışmalarından bağımsızdır. Sadece deklarasyon tarihlerine bakarak bu kolaylıkla anlaşılabilir. Amacımız kendi ilçemizdeki mahallelerimizde ve ilçe yönetimimizde adil ve demokratik temsiliyeti sağlamak ve örgütümüzün son 4-5 yıldır yaşadığı bölünmüşlüğü gidermektir.
   
Normal parti üyeleri olarak, öz irademizle, ortaklaştırdığımız ve deklare ettiğimiz ilkeler çerçevesinde, gittikçe daha fazla güçlenerek ilerlediğimiz bu süreçte; Uğur Yıldırım ve ekibi destek kaybettikçe ve kaybetme olasılıkları arttıkça , üzülerek izliyoruz ki saldırganlaşmış, sosyal medya ve bir kısım medyada yer alan paylaşımları ile demokratik temayüllerle sakin ve barışçıl bir havada yapılacak seçimleri adeta sabote etmeye çalışmaktadırlar. Sürekli olarak “Beyaz Liste” ve son günlerde “Kırmızı-beyaz liste” propagandası ve reklamı yaparlarken, kendileri dışındaki liste çalışmalarını ayrıştırıcı/bölücü saymaları, üyelerin aklıyla alay edilircesine saçmadır ve yıllardır bu ülkede CHP dışındaki bazı partilerin politikalarını hatırlatmaktadır.
   
Yine bu süreçte Belediye Başkanımızın taraf olmakla suçlanmakta  olduğunu ve son günlerde dozu gittikçe artan bir şekilde hedef haline getirilmekte olduğunu üzülerek gözlüyoruz. Belediye başkanımızın ilçe başkan yardımcılıkları döneminden itibaren izlediği çizgi örgütümüzün bilgisi ve takdirindedir. Örgüt içinden gelen bir başkan olarak örgütün rahatsızlıklarına ve beklentilerine duyarlı olması da normal karşılanmalıdır. Diyaloglarında, ve hitaplarında her zaman parti içi birlik beraberliğe, liyakate ve demokrasiye verdiği önemi vurgulamış ve yapıcı ve birleştirici tavrıyla hepimize güven vermiştir. Belediye’nin kamu gücünü herhangi bir grubun lehine kullandığına dair hiç bir gözlemimiz yoktur. Belediyeye ait toplantı salonları herkese açıktır ve CHP dışındaki partilerin toplantılarında da kullanılmaktadır. CHP üyelerinin bir kısmına kapıları kapatmış olan kişi İlçe başkanı Uğur Yıldırım’ın bizzat kendisidir. Halen ilçe binası ve ilçe’ye ait araç sadece belli listelerin mensuplarına hizmet etmektedir.
 
Bu vesileyle üyelerimize bazı gerçekleri hatırlatmak istiyoruz;
1) Uğur Yıldırım, geçen kongrede “burada beni oyluyorsunuz” diyen bir belediye başkanının açık desteği ile seçilmiştir. O zaman ne kendisinden ne de taraftarlarlarından bir eleştiri duymadık. 
2) Geçen 2 dönemdeki başkanlığında sayın ilçe başkanı hiç bir şekilde demokratik yönetim göstermemiş, keyfi, tutarsız ve aşağılayıcı davranışları örgüt üyeleri arasında oldukça yaygın bir kırgınlık ve soğukluk yaratmıştır.
3) İlçe başkanı şu anda aleni olarak bilinmektedir ki “Taraftır” ve Beyaz listelerin seçilmesini istemektedir. 
 
 Bizler, mavi liste destekçisi üyeler olarak Karşıyaka’da adil, dürüst, demokratik bir seçim ve çıkacak sonuca ve tüm üyelere saygılı bir ilçe yönetimi istiyoruz. İlçe başkan adayımızı ve diğer tüm adaylıkları mahalle delege seçimleri tamamlandıktan sonra yine demokratik yöntemlerle belirleyeceğiz.
 
Önümüzdeki genel seçimde genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde iktidar yolunda çalışmaya hazırız ve bu yolda genç üyelerimizin enerjisiyle, kadın üyelerimizin çalışkanlığı ve şefkatiyle ve deneyimli üyelerimizin tecrübesiyle birlik beraberlik ve uyum içerisinde büyük başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyoruz.".

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım da sosyal medya hesabından bu açıklamay karşılık 14 maddelik bir açıklama yaptı. Yıldırım'ın açıklaması da şöyle: 

Karşıyaka örgütünün degerli üyeleri;

1. Ülkemizin içinden geçtiği bu zor günlerde biz CHP üyelerinin en çok ihtiyaç duyduğu şey; yoldaşlık bağlarımızı güçlendirerek #birlik ve #beraberliğimizi karşılıklı sevgi ve saygımızı güçlendirmektir.

2. 31 Mart Yerel seçimleri; CHP iktidarına giden yolun açıldığı ve #umudumuzun yeşerdiği gündür. Ayrıca AKP İktidarının sonunun başlangıcı ülkemizin aydınlık günlere kavuşacağı günün önemli bir dönüm noktasıdır.

3. Bundan yaklaşık 5 ay önce Ilçe yönetimini düşürmeye dönük olarak başlayan hareketin ve daha sonra KADIN ve GENÇLİK kollarını düşüren zihniyetin sadece Karşıyaka ile ilgisinin olmadığını zaman içerisinde İl ve Genel merkeze dönük bir hareketin başlangıcı olduğu tespitimin bugünlerde ne kadar doğru olduğunu görmekteyiz. Ama nafile çünkü biz bilinçli bir örgütüz amaçlarına ulaşamayacaklar.

4. Bu önemli süreçte; hiç kimsenin #ayrıştırıcı siyaset yapmaya hakkı yoktur. Hepimiz Sayın Genel Başkanımız ve örgütlerimizin etrafında birleşmeliyiz.

5.Karşıyaka özelinde her dönem kamu gücünün yanında kümelenen şahsi menfaat odaklarına örgütü dizayn ettirmeyecegiz.Sizlerin her dönem örgütü nasıl ayrıştırdıgınızı biliyor ve sizleri tanıyoruz.

6. #KİN , #İNTİKAM #YALAN #İFTİRA üzerine siyaset yaptığını zanneden #darekipci , #ilkesiz ve ayrıştırıcı kişilere karşı bugüne kadar nasıl birlikte müsade etmediysek bundan sonrada hep beraber müsaade etmeyeceğimize olan inancım tamdır.

7. Parti içi demokrasi ve parti içi demokratik yarış ile; hakareti, iftirayı yalanı birbirine karıştıranlara hep birlikte anlayış gösteremeyeceğiz .

8. Bu şekilde siyaset yapmaya çalışanlar bu yolun yol olmadığını er yada geç anlayacaklar.

9. Hepimizin ortak görevi; gece gündüz demeden partisi için çalışan siyaseti meslek haline getirmeyip partisinin iktidarı için beklentisizce çalışan #DAVA adamı sade üyenin siyaset yapmasının önündeki engelleri kaldırmaktır.

9 . #Kadın ve #Gençlerimizin önünü açmak ve kotalara bağlı kalmaksızın temsilini sağlamak hedeflerimizden biri olmalıdır.

10. Karşıyaka örgütü olarak; son 5 yılda yapılan bütün seçimlerde Türkiye'deki en yüksek oy oranını alarak tarihe geçtik. 31 Mart yerel seçimlerinde de bunu tekrarlamış olmak bizim gururumuz olmuştur.

11. Karşıyakada ki bu başarının önemli mimarlarından biride 5 yıldır her kademede birlikte çalışma kültürünü oturtmuş deneyimli #MAHALLEKOMİTELERİDİR.

12. İlçe örgütümüzün temsilcileri olan deneyimli ve #DAVA adamlarından oluşan mahalle komitelerimiz örgütümüzün 24 saat emrinde olup her türlü sorununuzda yanınızdadır.

13. Yapacağımız delege seçimlerinde de #MAHALLEKOMİTELERİMİZİN mahallelerinde en doğru kararı vereceklerine; birlik beraberlik saygı ve sevgiyi esas alarak ayrıştıranlara müsaade etmeyeceklerine inanıyor ve güveniyorum.

14. #Birlik ve #beraberliğimizi bozmaya çalışan ve bizi ayrıştıran sahsi cıkarları artık partimizin geleceginin ve hatta akıllarının önüne geçecek kadar gözleri kararan hiç bir yapıya ben, yönetim kurulumuz ve örgütumuz müsade etmedik bundan sonrada etmeyecegiz.
#BİRLİKBERABERLİKVETEMİZSİYASET

 

PAYLAŞ
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Önceki Haber Tolungüç: Bu maçtan çıkaracağımız dersler var
Sonraki Haber Onur Kıntaş Karşıyaka'ya döndü

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?