evden eve nakliyat eşya depolama Nakliyat nakliye uluslararası evden eve nakliyat gebze nakliyat
ANA SAYFA > KÜLTÜR-SANAT > Altın Kedi için yarışacak filmler açıklandı

Altın Kedi için yarışacak filmler açıklandı

477
A+ A- Sesli Dinle
PAYLAŞ
Altın Kedi için yarışacak filmler açıklandı

Sinemaseverlerin sabırsızlıkla beklediği İzmir Kısa Film Festivali’nde ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde Altın Kedi Ödülleri için yarışacak filmler belli oldu.

İzmir Kısa Film Festivali, bu yıl 20.kez İzmirli sinemaseverler ile buluşmaya hazırlanıyor. Başta Kültür Bakanlığı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Buca Belediyesi, Bayraklı Belediyesi ve Konak Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleştirilen İzmir Kısa Film Festivali 4-10 Kasım tarihleri arasında yüzlerce filmi ücretsiz olarak sinemaseverler ile buluşturacak. 120 ülkeden 10 bin filmin başvuruda bulunduğu festivalde, ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde Altın Kedi Ödülleri için yarışacak olan filmler belli oldu. 

Bu yıl Fransız Kültür Merkezi, İzmir Sanat, Konak Sineması, Tarık Akan Kültür Merkezi salonlarının yanısıra yine üniversite salonlarında filmler üniversite öğrencileri ile de buluşturulacak. Festival programı ve jüri üyeleri önümüzdeki günlerde açıklanacak.

YERLİ FİNALİSTLER
Sevinç Vesaire / Kurtcebe Turgul
Eksik / Volkan Budak
Ablam / Burcu Aykar
Otis Tarda / Emre Öksüz
G.K. / İnan Erbil
Bugün Ölmek İstiyorum / Onur Sefer
Kömür / Reşat Fuat Cam
Tahta Kurusu / Tunahan Kurt
Ağır Yük / Yılmaz Özdil
Önce İsimler Gitti / Ayşe Nur Gençalp
Taş / Alican Yücesoy


YABANCI FİNALİSTLER
My Name is Petya / Daria Binevskaya (Rusya)
Terror / Yonatan Shehoah (İsrail)
Fault Line / Soheil Amirsharifi (İran)
How To Fly a Kite / Lorand Gabor (Romanya)
The Trap / Nada Riyadh (Almanya)
Dimo’s Forest / Hristo Simeonov (Bulgaristan)
Tomatic / Chiristophe Saber (Fransa)
The Last Tale About Earth / Magdalena Seweryn (Polonya)
Dark Sand / Thanasis Trouboukis (Yunanistan)
Jupiter / Benjamin Pfohl (Almanya)

Animasyon Finalistler
Avarya / Gökalp Gönen
Sonsuz Armoni / Cengiz Dallıkavak
Monolog / Selin Akalın
XYZ(T) / Bilal Uğur Liman
Derezon / Nesli Doğan – Sezgin Öztürk

Belgesel Finalistler
Mavi Kelebek / Okan Erünsal
Kusurlu / Bilen Sevda Könen
Acil Çırak Aranıyor / Osman Çakır
Diş Ağrısı / Özer Kesemen
Uçurtmanın Peşinde  / Anıl Tokur

Deneysel Finalistler
Nostalji / Resul Aşlak
Derevan / Feyzullah Erikli
Donut Paradise / Erdem Arslan
Kırmızı / Elif Şimşek
Fraktal: Munchies / Zahid Çetinkaya

PAYLAŞ
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Önceki Haber İzmir Narlıdere metrosunda hedef 2022
Sonraki Haber 5 yıldır gömülü olan yunusun iskeleti EÜ Tabiat Tarihi Müzesi'nde

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı (bostanlıspor spor akademileri)