reklam

Bugun...
13-03-2018 09:01:00 büyüt küçült

Karşıyaka Felsefe Günleri başlıyor

Karşıyaka Felsefe Günleri başlıyor Karşıyaka Belediyesi ve Felsefeciler Derneği İzmir Şubesi işbirliğiyle ilk kez düzenlenen ''Karşıyaka Felsefe Günleri'', 16-17 Mart tarihlerinde gerçekleşecek. ''Felsefenin ışığında cesaret ve umut'' ana teması çerçevesinde yapılacak oturumlara, farklı üniversitelerden 10 akademisyen konuk olacak.

Karşıyaka Belediyesi Çarşı Kültür Merkezi’nin ev sahipliğindeki Karşıyaka Felsefe Günleri, 16 Mart Cuma günü saat 10.30’da törenle başlayacak. Açılışı, organizasyonun ‘Onur Konuğu’ olan Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Arslan yapacak. İki gün boyunca; Ege, Dokuz Eylül, Koç, Bilgi ve Kocaeli üniversitelerinden akademisyenlerin katılımıyla toplam beş oturum gerçekleştirilecek.

Felsefe meraklılarının saygın akademisyenlerle bir araya geleceği organizasyonda, ‘Cesaret, Umut ve Kadınlar’, ‘Ütopyan Umut ve Eleştiri’ ve ‘Doğruyu Söyleme Cesareti ve Felsefe’ gibi başlıklar altında konuşmalar yapılacak. İlk gün saat 16.15’teki film gösteriminde de ‘İki Gün Bir Gece’ konuklarla buluşacak.

Felsefeciler Derneği İzmir Şubesi işbirliğiyle, Karşıyaka’da bir ilki gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, ücretsiz etkinliklere felsefeye merak duyan tüm İzmirlileri davet etti.

 


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam