YILBASI GECESI SON VAPUR 02.45'DE
Yazının Tarihi : 12/29/2011 7:03:19 PM
Yazının Okunma Sayısı : 1494
Yazının Kategorisi : EKONOMI

YILBASI GECESI SON VAPUR 02.45'DE

Büyükşehir Belediyesi, yeni yıl heyecanını evinin dışında, şehirde yaşamak isteyenlerin dönüş yolculuğunu kolaylaştırmak amacıyla ulaşıma (vapur, metro, İZBAN, otobüs) ek seferler koydu.

Izmir Büyüksehir Belediyesi, ulasima ek seferler koydu. Yilbasi gecesini disarida geçirecek Izmirliler için ulasim araçlarinin son sefer saatleri uzatildi, ek seferler konuldu.
31 Aralik aksami, Metro-IZBAN baglantili çalisan ve ana arterlerde sefer yapan bazi hatlarda son sefer saatleri 01.30 ve 02.00'ye kadar uzatildi. Izmir disindan gidip gelecek vatandaslarin ulasimlarini daha rahat yapabilmeleri için Havalimani ve Otogar baglantili otobüs hatlarina takviye yapilacak.

Metro seferleri, 06.00-07.30, 09.00-11.00 ve 20.00-01.00 saatleri arasinda 10 dakika arayla gerçeklestirilecek. Metro, 07.30-09.00, 11.00-12.00 ve 19.00-20.00 saatleri arasinda 7.5 dakikada bir, 12.00-13.00 ve 14.00-19.00 saatleri arasinda 6 dakikada bir ve 13.00-14.00 saatleri arasinda ise 5 dakikada bir sefer yapacak.

Aliaga-Menderes banliyö sisteminde (IZBAN) yolculuk yapan Izmirliler için de ek seferler gerçeklestirilecek. 31 Aralik gecesi mevcut seferlere ek olarak Cumaovasi Istasyonu'ndan 23.45, 00.10, 00.35 saatlerinde 3 ek sefer düzenlenecek. Aliaga Istasyonu'ndan ise 23.30, 23.55, 00.15 saatlerine ek sefer konuldu.

Yilbasi gecesi, vapur ulasiminda da ek sefer uygulanacak. Karsiyaka-Alsancak-Pasaport-Karsiyaka arasinda saat 00.30'dan itibaren 02.45'e kadar 45 dakikada bir ek sefer uygulanacak. Vapurlarin Karsiyaka'dan Alsancak ve Pasaport iskelelerine son kalkis saati 02.45 olacak. Karsiyaka yönüne gitmek isteyen Izmirliler ise Alsancak'tan 03.00'te, Pasaport'tan ise 03.10'da vapura binebilecek.

Arabali vapur seferlerinden faydalanmak isteyen Izmirliler için Bostanli-Üçkuyular arasinda 00.45'te ve 01.45 saatlerinde ek sefer uygulamasina gidilecek. 1 Ocak Pazar günü saat 08.30 itibariyle normal Pazar günü seferleri uygulanmaya devam edecek.

 

 İsminiz E-Posta
Yorumunuz


Bu Kategorideki Diğer Yazılar

 MERMERCİLER GALADA BULUŞTU
MERMERCİLER GALADA BULUŞTU MARBLE 2014–Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nın gala gecesi, yerli ve yabancı konuklar, mermer ve doğaltaş sektörünün temsilcileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

 KARŞIYAKA TRAMVAYI İÇİN KREDİ İMZALANDI
KARŞIYAKA TRAMVAYI İÇİN KREDİ İMZALANDI Kocaoğlu, Dünya Bankası’nın alt kuruluşu olan IFC (Uluslararası Finans Kuruluşu), AFD (Fransız Kalkınma Ajansı), ve MİGA (Çok Taraflı Garanti Kurumu) garantili ING Bank ile toplam 165 Milyon Euro’luk kredi anlaşması imzaladı.

 ESHOT'TAN VİZE UYARISI
ESHOT'TAN VİZE UYARISI İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu ulaşım araçlarından indirimli olarak yararlanan kişiselleştirilmiş öğrenci ve öğretmen kartı sahiplerinin, vize işlemlerini 31 Ekim günü mesai saati bitimine kadar yaptırmaları gerekiyor. Karşıyaka'da işlemler iskelede yapılıyor.

 BAYRAMDA TOPLU ULAŞIM %50 İNDİRİMLİ
BAYRAMDA TOPLU ULAŞIM %50 İNDİRİMLİ Kurban Bayramı’nda toplu ulaşım araçlarında yüzde 50 indirim yapan ve sefer sayısını artıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, bayram süresince 24 saat hizmet verecek.

 OTOMOBİL DÜNYASININ KALBİ AUTOSHOW'DA ATACAK
OTOMOBİL DÜNYASININ KALBİ AUTOSHOW'DA ATACAK Otomobil dünyasının kalbi 22 - 27 Ekim 2013 tarihlerinde İzmir Autoshow’da atacak. İzmir’in tek otomobil ihtisas fuarı olan İzmir Autoshow 22 Ekim 2013 Salı günü kapılarını açacak.

 TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ VİZELERİ BAŞLADI
TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ VİZELERİ BAŞLADI İzmir'de toplu ulaşımda kullanılan öğretmen ve öğrenci kartlarının ücretsiz vize işlemleri başladı. Karşıyakalı öğrenci ve öğretmenler kartlarının vizelerini Karşıyaka Vapur İskele'ndeki ESHOT noktasından yaptırabilirler.

 İZMİR AUTOSHOW İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
İZMİR AUTOSHOW İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI İZFAŞ tarafından Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) ve Ege Otomotiv Derneği (EGOD) işbirliği ile 22-27 Ekim 2013 tarihleri arasında Kültürpark'taki Uluslararası Fuar Alanı'nda gerçekleştirilecek olan İzmir Autoshow 2013 Fuarı için geri sayım başladı.

 ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN KARTLARI VİZELERİ BAŞLIYOR
ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN KARTLARI VİZELERİ BAŞLIYOR İzmir'de toplu ulaşımda kullanılan öğretmen ve öğrenci kartlarının ücretsiz vize işlemleri 23 Eylül'de başlıyor. Karşıyakalılar vize işlemlerini Karşıyaka Vapur İskelesi'ndeki gişelerden yaptırabilir.

 İZMİR'DE ULAŞIMA ZAM GELDİ
İZMİR'DE ULAŞIMA ZAM GELDİ Büyükşehir Belediye Meclisinde oylanan ve AK Partili üyelerin muhalefetiyle oy çokluğuyla kabul edilen tarifeye göre, Kentkart kullanımında ulaşım bedeli tam 1,85 liradan 2 liraya, öğrenci 1 liradan 1,10 liraya, öğretmen ise 1,15 liradan 1,40 liraya yükseldi.

 İEF'DE 100. YILA DOĞRU...
İEF'DE 100. YILA DOĞRU... 82. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında gerçekleştirilen, günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte kaybolmaya başlayan iletişim araçlarından “mektup” yazma etkinliği “100. Yıla Doğru” devam ediyor.

 İZMİRGAZ KARŞIYAKA ABONE MERKEZİ TAŞINIYOR
İZMİRGAZ KARŞIYAKA ABONE MERKEZİ TAŞINIYOR İzmirgaz Karşıyaka Abone Merkezi, yeni adresine taşınıyor. Ulaşım ve büyüklük açısından daha iyi şartlar sağlayacak olan yeni merkez, 9 Eylül 2013 Pazartesi gününden itibaren Karşıyakalılar başta olmak üzere İzmirlilerin hizmetine açılacak.

 TAKSİ ÜCRETLERİNE ZAM GELDİ
TAKSİ ÜCRETLERİNE ZAM GELDİ İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, son 20 ayda akaryakıta yapılan zam oranlarının taksi tarifelerine yansıdığını belirterek, taksimetre ücretlerine yüzde 11 oranında zam yapıldığını aktardı.

 FAYTONLARDA DA ZENGİN FAKİR...
FAYTONLARDA DA ZENGİN FAKİR... İzmir'de, Büyükşehir Belediyesi'nin imkanlarıyla yenilenip, Avusturya'dan atlar getirilerek 1. Kordon'da hizmete sokulan faytonlar ile Karşıyaka'da, özel kişilere ait faytonlar arasındaki fark dikkat çekiyor.

 İZFAŞ, İZMİR İŞ DÜNYASI İLE BULUŞTU
İZFAŞ, İZMİR İŞ DÜNYASI İLE BULUŞTU İZFAŞ, İzmir’in iş adamları ve iş kadınları kuruluşlarının temsilcileri ile İzmir Enternasyonal Fuarı’nın ekonomik ve ticari yönünü daha da güçlendirmek amacıyla bir araya geldi.

 KENT AŞ'DE İŞCİYE %14 ZAM
KENT AŞ'DE İŞCİYE %14 ZAM Karşıyaka Belediyesi şirketi Kent A.Ş.'de tıkanan Toplu Sözleşme görüşmeleri, Belediye Başkanı Cevat Durak'ın attığı adımla çözüldü. İlk yıl için artış oranı yüzde 14 olarak belirlendi.

 ÜÇKUYULAR-BOSTANLI YOLCUSU ARTTI
ÜÇKUYULAR-BOSTANLI YOLCUSU ARTTI Üçkuyular - Bostanlı iskeleleri arasında taşınan araç sayısı da bir önceki yıla oranla yüzde 25,3 arttı. Ocak-Haziran aylarını kapsayan dönemde 6 milyon 749 bin 230 yolcu ve 239 bin 447 araç taşındı.

 BAYRAMDA ULAŞIM %50 İNDİRİMLİ
BAYRAMDA ULAŞIM %50 İNDİRİMLİ İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı süresince toplu ulaşım araçlarında yüzde 50 indirim uygulanacağını açıkladı. Ayrıca 8, 9 ve 10 Ağustos 2013 tarihlerinde kabristanlara ücretsiz otobüs seferleri yapılacak.

 KARŞIYAKA’YA BİR SÜPERMARKET DAHA AÇILDI
KARŞIYAKA’YA BİR SÜPERMARKET DAHA AÇILDI Karşıyaka’da sermayesinin tamamı yerli olan bir süpermarket daha açıldı. Ege Çarşı Mağazaları İzmir’deki dördüncü şubesini Karşıyaka’da açtı.

 KARŞIYAKA TRAMVAY PROJESİ PLANA ALINDI
KARŞIYAKA TRAMVAY PROJESİ PLANA ALINDI Karşıyaka Belediyesi'nin seçim yatırımlarından olan ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yetki alanına giren Karşıyaka-Mavişehir Tramvay Projesi, 10. Kalkınma Planına alındı.

 İSTANBUL MERTER'DEN KARŞIYAKA'YA
İSTANBUL MERTER'DEN KARŞIYAKA'YA İstanbul Merter’de üretilen tekstil ürünlerinin satışının yapılacağı mağaza Karşıyaka Çarşısı Akbank Sokağı'nda bugün açıldı.

 SUYA %5 ZAM YAPILDI
SUYA %5 ZAM YAPILDI İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun içme suyuna yüzde 5 oranında zam yapmayı öngördüklerini açıklamasının ardından, toplanan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde bu yönde karar alındı.

 ESENKÖY ARABALI VAPURU YENİLENDİ
ESENKÖY ARABALI VAPURU YENİLENDİ 3 yeni arabalı vapur için ihaleye hazırlanan Büyükşehir Belediyesi, bakıma aldığı Bostanlı-Üçkuyular arasın da çalışan Esenköy isimli arabalı vapuru baştan aşağı yenilenerek hizmete sundu.

 BAŞKANDAN YENİ YIL ARMAĞANI BİLGİSAYAR
BAŞKANDAN YENİ YIL ARMAĞANI BİLGİSAYAR Şair Eşref İlköğretim Okulu yedinci sınıf öğrencisi Canan Atmaca, babasının ekonomik sıkıntı nedeniyle alamadığı bilgisayar isteğini Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak'la ulaştı.

 BAYRAMDA OTOBÜS %50 INDIRIMLI
BAYRAMDA OTOBÜS %50 INDIRIMLI İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi başkan Aziz Kocaoğlu'nun mazereti nedeniyle katılamadığı toplantısında, Kurban Bayramı'nda İzmir kent içi toplu ulaşım araçlarının yüzde 50 indirimli hizmet vermesi, oybirliği ile kabul etti.

 HASTANEDE TASERONUN MAAS KRIZI...
HASTANEDE TASERONUN MAAS KRIZI... Karşıyaka Devlet Hastanesi'nde taşeron şirkete bağlı çalışan 130 temizlik işçisi 2 aydır ücret almadan çalışmaları sıkıntı yarattı. Durumdan büyük mağduriyete uğradıklarını söyleyen işçiler ise çaresizlik içinde maaşlarının ödenmesini bekliyor.

 Yazarlar
AVNI                   ERBOY
AVNI ERBOY
ERDAL IZGI
ERDAL IZGI
SANCAR MARUFLU
SANCAR MARUFLU
YILMAZ DURMAZ
YILMAZ DURMAZ
SEVGI MOLVA
SEVGI MOLVA
Yrd. Doç. Dr. GÜLNUR ERCIYES
Yrd. Doç. Dr. GÜLNUR ERCIYES
AHMET GÜLÇAG
AHMET GÜLÇAG
ATAKAN KIRKYASAROGLU
ATAKAN KIRKYASAROGLU
Prof.Dr. SEYHAN HASIRCI
Prof.Dr. SEYHAN HASIRCI
Prof. Dr. YAVUZ TASKIRAN
Prof. Dr. YAVUZ TASKIRAN
NESE OLCAY
NESE OLCAY
ÖZGE ÖZTÜTÜNCÜ
ÖZGE ÖZTÜTÜNCÜ
Uz.Dr.ALKIM KALYONCU
Uz.Dr.ALKIM KALYONCU
AHMET DIKER
AHMET DIKER
BÜLENT SAĞLAM
BÜLENT SAĞLAM
ILKER ERINÇ
ILKER ERINÇ
AYDIN POSTACIOGLU
AYDIN POSTACIOGLU
SIMAY ERBOY
SIMAY ERBOY
SAFFET TASKIN
SAFFET TASKIN
ÖMER SOYSAL
ÖMER SOYSAL
EMRE ISCAN
EMRE ISCAN
MEHMET ÇELEBI
MEHMET ÇELEBI
MERT ERBOY
MERT ERBOY
CAN BARHAN
CAN BARHAN
GECE KUSU
GECE KUSU
KONUK YAZAR
KONUK YAZAR
TEVFIK SOYLU
TEVFIK SOYLU
HASMET GÜRBÜZ
HASMET GÜRBÜZ
 Önemli Adresler
UCUZ UÇAK BILETI
KARSIYAKA KAYMAKAMLIGI
KARSIYAKA BELEDIYESI
IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI
IZMIR SPOR HABERLERI
BASKETBOL HABERLERI
ILGINÇ HABERLER
TATIL YERLERI VE OTELLER
IZMIR ÜNIVERSITESI
UÇAK SEFERLERI
VAPUR SEFERLERI
IZBAN (BANLIYO) SEFERLERI
ESHOT OTOBÜS SAATLERI
METRO SEFERLERI
NÖBETCI ECZANELER
 Kategoriler
HABERLER (1120)
İLAN (207)
SPOR (1811)
EKONOMI (75)
KÜLTÜR-SANAT (303)
ÇEVRE (156)
EGITIM (112)
MAGAZIN (31)
POLITIKA (161)
Yerel Seçimler (95)
Genel Seçimler (5)
Yerel Siyaset (56)
Genel Siyaset (5)
SAGLIKLI YASAM (92)
POLIS ADLIYE (138)
MEDYA DÜNYASI (45)
TURIZM (12)
RÖPORTAJ (10)
ÇARSI (14)
Karsiyaka Çarsisi (12)
Bostanli (1)
Nergiz (0)
Alaybey (1)
OKUYUCU MEKTUPLARI (33)
DERNEK-VAKIF (35)
ULASIM (0)
IZBAN (Metro) Seferleri (0)
Vapur Seferleri (0)
Arabali Vapur Seferleri (0)
ESHOT Seferleri (0)
YAZARLAR (729)
IZMIR (7)
TÜRKIYE (0)
DÜNYA (0)
KÜNYE-ILETISIM (0)
TÜM HABERLER (5266)
 
KARŞIYAKAHABER.COM'da yer alan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Erboy Yayıncılık, Reklamcılık, Özel Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ne aittir.
İzin alınmadan ancak kaynak gösterilerek iktibas edinilebilir.
www.kimseduymasin.com - www.basketbolig.com - www.spor35.com - www.tatildedektifi.com