MESLEK SAHIBI OLMAK ISTEYENLERE FIRSAT
Yazının Tarihi : 6/30/2012 3:28:17 PM
Yazının Okunma Sayısı : 3890
Yazının Kategorisi : EGITIM

MESLEK SAHIBI OLMAK ISTEYENLERE FIRSAT

Karşıyaka Belediyesi meslek kursları işsiz vatandaşlar için umut olmaya devam ediyor. Yaz döneminde Belediye bünyesinde açılacak farklı kurslarla, günümüz koşullarının doğurduğu yeni meslekler için vasıflı eleman yetiştirilecek.

Zübeyde Hanim Mahallesi'ndeki Ismail Cem Kültür Merkezi'nde açilacak isaret dili, hasta ve yasli refakatçisi, ev ve kurum temizlik elemani, 3-6 yas çocuk etkinlikleri ile bilgisayar kurslarina katilmak isteyenler Sosyal Hizmetler Müdürlügü'ne kayit yaptirabilecekler.

Karsiyaka Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlügü bünyesine yil içerisinde Cumhuriyet Mahallesi ve Zübeyde Hanim Mahallesi'ndeki kültür merkezlerinde düzenledikleri meslek edindirme kurslarina 550 kisinin katildigini belirten Karsiyaka Belediye Baskani Cevat Durak, "Issizlik ülkemizin en büyük sikintilarindan biri. Karsiyaka Belediyesi olarak vatandaslarimiza yardimci olabilmek için Halk Egitim Merkezi isbirligiyle meslek kurslari açiyoruz. Bu kurslari tamamlayanlar vasifli konuma gelerek daha kolay is bulabiliyor. Geçtigimiz aylarda KOSGEB ile birlikte düzenledigimiz kursta, issizlerimiz için yeni olanaklarin kapisini araladi. Açilan her yeni is yeri en az bir ailenin geçimini sagliyor. Biz de katki koymaya çalisiyoruz." dedi.

Karsiyaka Belediyesi bünyesinde kis döneminde Gümüs Isleme, Evde Hasta ve Yasli Bakim, Çocuk Bakimi, Fotografçilik, Sigortacilik, Kuaförlük, Web Tasarim, Bilgisayar Destekli muhasebe, Bilgisayar Isletmenligi, Mekan Süsleme, Soguk Mutfak Asçiligi, Cilt Bakimi, Kasiyerlik, Asçilik, Isaret Dili kurslari düzenlendi. Ayrica Geleneksel Türk El Sanatlari ile hobi kurslari düzenlenmektedir.

* Kurs basvurulari Sosyal Yardim Isleri Müdürlügü'nden yapilacaktir. Iletisim Tel: 399 40 78- 399 40 79

 İsminiz E-Posta
Yorumunuz


YORUMLAR
Yasemin 4/10/2014
iyi günler.bilgisayar destekli muhasebe kursu ücretli mi?hangi program gösterilmekte?bilgilendirirseniz sevinirim.iyi çalşmalar

Sevinç 6/21/2013
Fotografcilik kursu ucretlimi. is bulma imkani olabilirmi belge alindiginda.fotograf cekmeyi cok seviyorum

Fikran 5/1/2013
çocuk yüz boyama kursu açmayı hiç düşündünüz mü

Yaşar Ohan 4/3/2013
belediyenizde Türkçe Kursları ve Keman kursu varmıdır?Varsa bu kurslar ücretlimidir?Bilgilendirmenizi arz edrim.

Dilek Tozdemır 3/11/2013
bılgısayar desteklı muhasebe kursuna yazılmak ıstıyorum bır an önce . yakınlarda açılacak kurs var mı bılgı ıstıyorum

Burcu Özgönül 3/11/2013
Muhasebe Kursuna katılımı için ön başvuru talebinde bulunak istemiştim katılım bünyesindeki talebiniz için teşekkür eder. isteğim talebim alınınca memnuniyetimi bildiriyorum.

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

 KÖY ENSTİTÜLERİNE DUYGULANDIRAN KUTLAMA
KÖY ENSTİTÜLERİNE DUYGULANDIRAN KUTLAMA Karşıyaka Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği, köy enstitülerinin kuruluşunun 74. yıldönümünü türküler, halk oyunları, şiirler ve söyleşi eşliğinde, şenlik havasında kutladı.

 KÖY ENSTİTÜLERİ KARŞIYAKA’DA KUTLANACAK
KÖY ENSTİTÜLERİ KARŞIYAKA’DA KUTLANACAK Türk eğitim sisteminde bir döneme damgasını vuran Köy Enstitüleri’nin 74. Kuruluş yıldönümü Karşıyaka’da belediye tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

 EĞİTİM BİR SEN'LİLER KARŞIYAKA'DA BİR ARAYA GELDİ
EĞİTİM BİR SEN'LİLER KARŞIYAKA'DA BİR ARAYA GELDİ Kısa adı EĞİTİM BİR SEN olan, Eğitimciler Birliği Sendikası yönetici ve üyeler Karşıyaka Öğretmenevinde kahvaltıda bir araya geldi.

 KARGEM'E KAYITLAR BAŞLADI
KARGEM'E KAYITLAR BAŞLADI Karşıyakalı gençlere ücretsiz eğitim imkanı sağlayan Karşıyaka Gençlik Merkezi KARGEM’de 2014-2015 öğrenim dönemi kayıtları başladı.

 RAM 3. KARİYER GÜNLERİ BAŞLADI
RAM 3. KARİYER GÜNLERİ BAŞLADI Karşıyaka Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) 3. Kariyer günleri 18 üniversite, 10 meslek odasının katılımları ile Ahmet Piriştina Kültür Merkezinde 2-3 Nisan tarihlerinde başladı.

 AFET EĞİTİM MERKEZİNE TAM NOT
AFET EĞİTİM MERKEZİNE TAM NOT TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi üyeleri Karşıyaka Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda hizmete geçirilen Afet Simülasyon Eğitim Merkezi’ni gezdi.

 KARŞIYAKALI ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE’Yİ GEZDİ
KARŞIYAKALI ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE’Yİ GEZDİ Karşıyaka Belediyesi, Karşıyakalı lise öğrencilerini Çanakkale’ye götürüp şehitlikleri gezdirdi. Türk askerinin dünyaya karşı destanlaşıp, yokluklar içinde kahramanlıklar yarattığı savaşın geçtiği alanları gezen öğrenciler mutlu oldu, ders aldı.

 KARŞIYAKA ANADOLU LİSESİ BİRİNCİ OLDU
KARŞIYAKA ANADOLU LİSESİ BİRİNCİ OLDU İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen özel ve kamu orta öğretim kurumlar arası Bilgi Yarışması Karşıyaka Lise elemelerinde; Karşıyaka Anadolu Lisesi birinci oldu.

 GİRİŞİMCİLERE İLK SERTİFİKALARI VERİLDİ
GİRİŞİMCİLERE İLK SERTİFİKALARI VERİLDİ Karşıyaka Sanayici İşadamları Derneği'nin (KASİAD) KOSGEB ile ortaklaşa düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi"ni tamamlayan 30 "yeni girişimci" sertifikalarını törenle aldı.


 ÇOCUKLAR İSTEDİ “BAŞKAN AMCA”LARI YAPTI
ÇOCUKLAR İSTEDİ “BAŞKAN AMCA”LARI YAPTI İlkokula başlama yaşının düşürülmesiyle birlikte çocuk oyun parkı taleplerinin arttığını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın en iyi ortamlarda yetişmesini istiyoruz" dedi.

 DİKSİYON KURSU 5 EKİM'DE BAŞLIYOR
DİKSİYON KURSU 5 EKİM'DE BAŞLIYOR Karşıyaka Belediye Konservatuarı, güzel konuşmayı amaçlayanlara yönelik diksiyon kursu başlatıyor. Vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda, altı yıldır aralıksız sürdürülen diksiyon kursu 5 Ekim 2013’te başlayıp, 6 ay sürecek.

 KARGEM'DE HAYALLER GERÇEK OLDU
KARGEM'DE HAYALLER GERÇEK OLDU Karşıyaka Belediyesi Gençlik Merkezi KARGEM’nin üniversite sınavında başarılı olan gençleri kahvaltıda Belediye Başkanı Cevat Durak ile bir araya geldi.
 YAŞAR'DAN BELEDİYE ÇALIŞANLARINA YÜKSEK LİSANS
YAŞAR'DAN BELEDİYE ÇALIŞANLARINA YÜKSEK LİSANS Yaşar Üniversitesi, Karşıyaka ve Bornova Belediyesi çalışanlarına, fen bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında yüksek lisans imkanı tanıyor.


 ÖZGİLLER DALAN HAZIR; ÖĞRENCİLER BEKLENİYOR
ÖZGİLLER DALAN HAZIR; ÖĞRENCİLER BEKLENİYOR Karşıyaka Özgiller Dalan İlköğretim Okulu, İZBETON, Karşıyaka Belediyesi ve hayırseverler tarafından yenilenerek 2013-2014 eğitim öğretim yılına hazırlandı.

 YEŞİM ETÜT YAZ SPOR OKULU ŞEN ŞAKRAK
YEŞİM ETÜT YAZ SPOR OKULU ŞEN ŞAKRAK Bostanlı’da okul öncesi ve etüt faaliyetini sürdüren Yeşim Anaokulu ve Etüt Merkezi Yaz Okulu basketbol, tenis çalışmalarını Bostanlıspor’un desteğiyle Bostanlı'daki Gode Cengiz Spor Tesislerinde yapıyor.

 NLP İLE MATEMATİK ÖĞRETİMİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
NLP İLE MATEMATİK ÖĞRETİMİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR NLP uygulamalarının, gününümüzün en popüler kişisel gelişim programları arasında yer alması eğitim sektörününde de önemsenmeye başlandı.

 KARGEM'DEN ÖĞRENCİLERE TERCİH DESTEĞİ
KARGEM'DEN ÖĞRENCİLERE TERCİH DESTEĞİ Karşıyaka Belediyesi, kısa adı KARGEM olan Karşıyaka Gençlik Merkezi’nde sınavlara hazırladığı öğrencileri tercih sürecinde de yalnız bırakmıyor.


 DİKSİYON KURSU "NAZIM" İLE FİNAL YAPTI
DİKSİYON KURSU Karşıyaka Belediyesi’nin diksiyon kursu kursiyerlerinin şiir ve şarkılarıyla gerçekleştirdikleri “Nazım Hikmet’ten Davet” etkinliği ayakta alkışlandı.

 EMLAK BANKASI İLKÖĞRETİM'DEN OYUNCAK MÜZESİ'NE ZİYARET
EMLAK BANKASI İLKÖĞRETİM'DEN OYUNCAK MÜZESİ'NE ZİYARET Karşıyaka Emlak Bankası İlköğretim Okulu 1/A sınıfı öğrencileri Konak Belediyesi Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi'ni ziyaret etti. Sergilenen her oyuncağı ilgi ve merakla inceleyen minikler müzeye hayran kaldı.

 KARŞIYAKA YAMANLAR KOLEJİ'NİN YENİ ZAFERİ
KARŞIYAKA YAMANLAR KOLEJİ'NİN YENİ ZAFERİ Özel Karşıyaka YamanlarKoleji öğrencileri Antalya, Ankara ve ABD Teksas'ta düzenlenen olimpiyat ve proje yarışmalarından toplam 25 madalyayla döndü.

 2500 GENÇ KARGEM’Lİ OLMAK İÇİN TER DÖKTÜ
2500 GENÇ KARGEM’Lİ OLMAK İÇİN TER DÖKTÜ Karşıyaka Belediyesi’nin “Eğitimde Fırsat Eşitliği” projesinin başarılı uygulaması KARGEM’de bu hafta sonu heyecan vardı. 2013-2014 öğretim yılında sınavlara KARGEM’le hazırlanmak isteyen 2500 genç, seçme sınavında ter döktü.

 ÖĞRETMEN VE VELİLERE ÖFKE YÖNETİMİ SEMİNERİ
ÖĞRETMEN VE VELİLERE ÖFKE YÖNETİMİ SEMİNERİ Karşıyaka Belediyesi anne babalara ve öğretmenlere “Hangimiz Öfkeliyiz?” seminerleri düzenledi. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliklerde öğretmen ve velilere öfke kontrolü ile alınabilecek önlemler anlatıldı.

 ENGELLERİ SANATLA AŞACAKLAR
ENGELLERİ SANATLA AŞACAKLAR “Engelsiz Kent” Karşıyaka’dan örnek bir çalışma daha geldi. Karşıyaka Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin Karşıyaka Soroptimist Kulübü işbirliği ile düzenlediği kurs ile engeliler ve anneleri ebru sanatını öğrenecek.

 ÇOCUKLARA HAYVAN SEVGİSİ ANLATILDI
ÇOCUKLARA HAYVAN SEVGİSİ ANLATILDI Karşıyaka Çocuk Meclisi, Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü işbirliğiyle İzmir Özel Türk Koleji'nde "Hayvan Sevgisi" etkinliği gerçekleştirdi.

 TÜRKİYE'NİN GENÇ BEYİNLERİ YAMANLAR'DA YARIŞTI
TÜRKİYE'NİN GENÇ BEYİNLERİ YAMANLAR'DA YARIŞTI Yamanlar Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen 8.Ulusal Matematik Fen ve Teknoloji Yarışması'nda (MAFETYA) 71 ilden 2 bin 443 öğrenci İzmir'de buluştu.

 Yazarlar
AVNI                   ERBOY
AVNI ERBOY
ERDAL IZGI
ERDAL IZGI
SANCAR MARUFLU
SANCAR MARUFLU
YILMAZ DURMAZ
YILMAZ DURMAZ
SEVGI MOLVA
SEVGI MOLVA
Yrd. Doç. Dr. GÜLNUR ERCIYES
Yrd. Doç. Dr. GÜLNUR ERCIYES
AHMET GÜLÇAG
AHMET GÜLÇAG
ATAKAN KIRKYASAROGLU
ATAKAN KIRKYASAROGLU
Prof.Dr. SEYHAN HASIRCI
Prof.Dr. SEYHAN HASIRCI
Prof. Dr. YAVUZ TASKIRAN
Prof. Dr. YAVUZ TASKIRAN
NESE OLCAY
NESE OLCAY
ÖZGE ÖZTÜTÜNCÜ
ÖZGE ÖZTÜTÜNCÜ
Uz.Dr.ALKIM KALYONCU
Uz.Dr.ALKIM KALYONCU
AHMET DIKER
AHMET DIKER
BÜLENT SAĞLAM
BÜLENT SAĞLAM
ILKER ERINÇ
ILKER ERINÇ
AYDIN POSTACIOGLU
AYDIN POSTACIOGLU
SIMAY ERBOY
SIMAY ERBOY
SAFFET TASKIN
SAFFET TASKIN
ÖMER SOYSAL
ÖMER SOYSAL
EMRE ISCAN
EMRE ISCAN
MEHMET ÇELEBI
MEHMET ÇELEBI
MERT ERBOY
MERT ERBOY
CAN BARHAN
CAN BARHAN
GECE KUSU
GECE KUSU
KONUK YAZAR
KONUK YAZAR
TEVFIK SOYLU
TEVFIK SOYLU
HASMET GÜRBÜZ
HASMET GÜRBÜZ
 Önemli Adresler
UCUZ UÇAK BILETI
KARSIYAKA KAYMAKAMLIGI
KARSIYAKA BELEDIYESI
IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI
IZMIR SPOR HABERLERI
BASKETBOL HABERLERI
ILGINÇ HABERLER
TATIL YERLERI VE OTELLER
IZMIR ÜNIVERSITESI
UÇAK SEFERLERI
VAPUR SEFERLERI
IZBAN (BANLIYO) SEFERLERI
ESHOT OTOBÜS SAATLERI
METRO SEFERLERI
NÖBETCI ECZANELER
 Kategoriler
HABERLER (1110)
İLAN (197)
SPOR (1802)
EKONOMI (75)
KÜLTÜR-SANAT (303)
ÇEVRE (155)
EGITIM (111)
MAGAZIN (31)
POLITIKA (161)
Yerel Seçimler (95)
Genel Seçimler (5)
Yerel Siyaset (56)
Genel Siyaset (5)
SAGLIKLI YASAM (92)
POLIS ADLIYE (137)
MEDYA DÜNYASI (45)
TURIZM (12)
RÖPORTAJ (10)
ÇARSI (14)
Karsiyaka Çarsisi (12)
Bostanli (1)
Nergiz (0)
Alaybey (1)
OKUYUCU MEKTUPLARI (33)
DERNEK-VAKIF (34)
ULASIM (0)
IZBAN (Metro) Seferleri (0)
Vapur Seferleri (0)
Arabali Vapur Seferleri (0)
ESHOT Seferleri (0)
YAZARLAR (725)
IZMIR (7)
TÜRKIYE (0)
DÜNYA (0)
KÜNYE-ILETISIM (0)
TÜM HABERLER (5229)
 
KARŞIYAKAHABER.COM'da yer alan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Erboy Yayıncılık, Reklamcılık, Özel Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ne aittir.
İzin alınmadan ancak kaynak gösterilerek iktibas edinilebilir.
www.kimseduymasin.com - www.basketbolig.com - www.spor35.com - www.tatildedektifi.com