reklam

Bugun...
04-10-2018 15:47:00 büyüt küçült

Karşıyaka'ya yeni semt polikliniği...

Karşıyaka'ya yeni semt polikliniği... İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, Karşıyaka'da hizmet verecek olan semt polikliniği inşaatının 4 ay içinde tamamlanacağını söyledi.

Depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkılan Karşıyaka Devlet Hastanesinin yerine yapılacak olan semt polikliniği inşaatında incelemelerde bulunan Salnur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bin metrekareden fazla bir alanda yapımına devam eden inşaat çalışmasının planlandığı gibi devam ettiğini ifade etti.

Karşıyaka ilçesine yeni devlet hastanesi yapılıncaya kadar semt polikliniğinin vatandaşlara hizmet vereceğini belirten Salnur, "Karşıyaka ilçesinde hizmet verecek olan semt polikliniğini 4 ay içinde tamamlamayı planlıyoruz. Bina tek katlı olacak. Dahiliyeden, kardiyolojiye kadar 18 poliklinik vatandaşlarımıza hizmet verecek. Günde bin den fazla hastamız burada şifa bulacak." şeklinde konuştu.

Salnur ayrıca, hükümetin İzmir'deki sağlık yatırımlarına çok önem verdiğini, bunun en önemli gösterisinin Bayraklı'da yapımı devam eden şehir hastanesi olduğunu belirterek, ilçelerde yapılan devlet hastanesi inşaatlarının hızlı bir şekilde devam ettiğini de sözlerine ekledi.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam