depolama Engelli Erişim Cihazı Merdiven Tırmanma Cihazı Taşıma iletme Sistemi Uluslararası evden eve nakliyat Kurban
ANA SAYFA > İZMİR > CHP İzmir'den iki önemli karar

CHP İzmir'den iki önemli karar

683
A+ A- Sesli Dinle
PAYLAŞ
CHP İzmir'den iki önemli karar

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Yönetim Kurulu'nun haftalık olağan toplantısında, partililerin sosyal medya kullanımları ve bireysel söylem yerine, Genel Merkez tarafından belirlenen söylem ve propaganda çalışmalarının kullanılmasına yönelik kararlar alındı..

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel Başkanlığında toplanan CHP İl Yönetim Kurulunun son toplantısında alınan kararlarla, sosyal medya kullanılarak yapılan ve partinin başarısına zarar verebilecek paylaşımların ve farklı söylemlerin yaratacağı kafa karışıklıklarının önüne geçilmesi hedefleniyor. Alınan karar gereği  partiyi, parti yöneticilerini ve üyeleri kamuoyu önünde kötü gösterecek, küçük düşürecek paylaşımların sahipleri hakkında disiplin mekanizması daha hızlı işletilecek

Alınan kararlara ilişkin açıklamalarda bulunan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Türkiye'nin geleceği için hayati seçimlerin yaklaştığı bir dönemde birlik içinde, ortak hareket etmenin ve söylem birliğinin başarı için olmazsa olmazları olduğunu ifade ederek, şunları söyledi.

Demokrasi partimizin asla ödün vermeyeceği ilkelerimizin başında geliyor. Herkes hemfikirdir ki, parti içi demokrasinin işletildiği tek siyasi kurum CHP'dir. Demokrasiyi istemek ve yaşatmak kadar, demokratik haklarımızı kullanırken de dikkatli olmalıyız. Bu hakkımızı kullanırken partimize istemeden de olsa zarar verebiliyor, partimizi veya yöneticilerimizi kamuoyu önünde tartışılır hale getirebiliyoruz. İşte tüm bu istenmeyen ve iktidar hedefiyle 2019'a kilitlenmişken emeklerimizi boşa çıkarabilecek durumlara karşı kararlar aldık. İl başkanlığı olarak hem partimizi, hem parti yöneticilerimizi hem de  milletvekillerimizi ve belediye başkanlarımızı korumak görevlerimiz arasında.  Ben inanıyorum ki, tüm üyelerimiz zaten hedefimizin farkında ve o hassasiyetle davranacaklardır. Ama olur da istenmeyen bir durumla karşılaşırsak diye de, önlemlerimizi aldık. Artık özellikle sosyal medya ve basın üzerinden partimizi veya partililerimizi zor durumda bırakacak ve seçmen nezdinde partimize zarar verebilecek konularda önce uyarı, ardından da disiplin işlemini hızlı bir şekilde işleteceğiz. Yine, söylem birliğimize uymayan, Genel Merkezimizin ve örgütümüzün belirlediği  söylem ve propaganda çalışmalarına zarar verecek ,hareket ve söylemlerle ilgili de uyarı ve disiplin yolunu izleyeceğiz.  Yönetim Kurulumuzun bu konularla ilgili aldığı iki kararı da ilçe başkanlıklarımıza bildirdik ve bu konuda hassasiyetle davranmalarını istedik. Kararlarımızı Genel Merkezimiz, Yüksel Disiplin Kurulu, Parti Meclisi, Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarımıza da bildireceğiz.

CHP İzmir İl Yönetim Kurulunun 3 Nisan 2018 Salı günü yaptığı kurul toplantısında, Sosyal Medya ve Basın'ın kullanımı ile Söylem ve Propaganda Birliğine ilişkin aldığı kararlarda özetle şunlar yer aldı.

BASIN VE SOSYAL MEDYA KARARI

Demokrasiyi, insan haklarını ve özgürlüklerini, hukukun üstünlüğünü, laikliği, çoğunlukçu ve katılımcı demokrasiyi savunan Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri için siyasal yaşamda yer almak onurlu bir toplum hizmetidir. Hepimizin ortak mücadelesi temel hak ve özürlüklerin güvence altında olduğu, daha özgür, daha demokratik, sosyal eşitlik ve adaletin sağlandığı, tüm yurttaşlarımızın daha mutlu ve huzurlu yaşadığı bir Türkiye kurmaktır. Ancak bu onurlu ve erdemli mücadele sürdürülürken zaman zaman parti içi meselelerin kamuoyu önünde tartışıldığını, sosyal medyanın ve basının yanlış kullanıldığı, üyelerimiz, hatta partimizi temsil eden kişilerce, genel başkanımızın, belediye başkanlarımızın, örgüt başkanlarımızın ve yöneticilerimizin basın, sosyal medya vb. mecralarda eleştirildiği, kamuoyu önünde tartışıldığı ve tartıştırıldığı gözlemlenmiştir. Bu durum Cumhuriyetin, demokrasinin, özgürlüklerin korunarak Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş ilkelerine ve fabrika ayarlarına geri dönmesi yolunda verdiğimiz mücadeleye zarar vermektedir. Önümüzde Türk Milleti için hayati öneme haiz üç kritik seçim olduğunu düşünerek, Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm kadrolarımızla ve  örgütlerimizle sadece dış mücadeleye odaklanmak zorundayız. Her kim olursa olsun, Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olduğu andan itibaren parti tüzüğüne ve disiplin kurallarına uymakla mükelleftir. Bundan kimse muaf değildir. Bu nedenle CHP İzmir İl Örgütü olarak tüm üyelerimizin bu hususa riayet etmelerinin sağlanması, sosyal medyada partimizi, Genel Başkanımızı, PM ve YDK üyelerimizi, vekillerimizi, belediye başkanlarımızı, örgüt başkanlarımızı, yöneticilerimizi ve üyelerimizi yıpratacak mahiyette paylaşım yapılmaması, basında ve kamuoyunda partimizin ve yetkililerinin tartışılmaması ve tartıştırılmaması konusunda gerekli her türlü tedbirin/önlemin İlçe Başkanlıklarınca alınması, bu hususlara uymayan üyelerin öncelikle uyarılması, olmadığı takdirde disiplin sürecinin başlatılması hususunda gereğinin yapılmasına oybirliği ile karar verilmiştir.

SÖYLEM BİRLİĞİ VE ORTAK PROPAGANDA KARARI

2019'da iktidar hedefiyle, Cumhuriyet Halk Partisi  olarak vermiş olduğumuz onurlu mücadeleyi ülke genelindeki tüm örgütlerimizle sürdürmekteyiz. Ancak bu mücadele sürdürülürken zaman zaman Genel Başkanımızın, Genel başkan yardımcılarımızın ve parti sözcülerimizin söylemleri ile çelişen söylemlerde bulunulduğu, söylem ve propaganda konusunda bireysel hareket edildiği, bu durumun kamuoyu ve seçmen nezdinde partimizin kurumsal kimliğini ve güvenilirliğini zedelediği gözlemlenmiştir. önümüzde Türk Milleti için hayati öneme haiz üç kritik seçim olması karşısında, Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri olarak seçimlere hazırlandığımız bir süreçte, halka ve seçmene ulaşırken tüm kadrolarımızın ve örgütümüzün aynı dili kullanması, yapılacak propaganda ve çalışmalarda, söylem birliği olması gerekmektedir. Bu nedenle CHP İzmir İl Örgütü olarak tüm üyelerimizin bu hususa riayet etmelerinin sağlanması, Genel başkanımızın, Genel başkan yardımcılarımızın ve parti sözcülerinin açıklamalarının takip edilerek, parti politikalarıyla, Genel başkanımızın ve partimizi temsil eden yetkili kişi ve kurulların açıklamalarıyla çelişen açıklama yapılmaması, propaganda ve seçim çalışmalarında bu konuya özen gösterilmesi  konusunda gerekli her türlü tedbirin/önlemin İlçe Başkanlıklarınca alınması hususunda gereğinin yapılması oybirliği ile karar verilmiştir.

YÖNETİMDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ 

CHP İzmir İl Yönetim Kurulunda  bir de görev değişikliği kararı alındı. Yönetim kurulu üyesi  Mert Can Malkoç Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliğine getirilirken, Malkoç'tan boşalan Kültür ve Sanat işlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu üyeliğine de, İl Yönetim Kurul üyesi Özkan Tice getirildi.

PAYLAŞ
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Önceki Haber Mesut Sancak: Sezon sonunda yönetimle oturup önümüze bakacağız
Sonraki Haber Karşıyaka’nın ''Mahfel''i kurtulacak

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı (bostanlıspor spor akademileri)