reklam

Bugun...
17-01-2018 18:00:00 büyüt küçült

ASM doktoru, kendisini darp eden avukattan şikayetci oldu

ASM doktoru, kendisini darp eden avukattan şikayetci oldu Karşıyaka Bostanlı 4 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde (ASM) görevli doktor, kendisine saldıran ve darp eden hasta yakını avukattan şikayetçi oldu.

Dün meydana gelenolayda Avukat olan bir kişinin yakınına antibiyotik yazılmadığı gerekçesiyle ASM'ye gelerek burada görevli hekimi darp etmişti. Olayla ilgili olarak İzmir Tabip Odası ve sivil toplum kuruluşlarından üyeler, merkez önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Merkezin Sorumlu Hekimi Mithat Kara, yaptığı konuşmada, iki gün önce gelen bir kadının, hastası olmadığı halde Dr. Bülent Öner'den acil antibiyotik reçetesi düzenlemesini istediğini aktardı.
Dr. Öner'in antibiyotik yazmadığı hastayı kendi doktoruna yönlendirdiğini anlatan Kara, "Ertesi gün hastanın avukat olan ağabeyi gelip doktor arkadaşımızın odasına daldı, hakaret etti, ölüm tehditleri savurdu ve tekme attı" dedi. Kara, sağlık personelinin araya girmesi sonucu hasta yakınının uzaklaştırıldığını dile getirerek, şikayetçi oldukları saldırganın henüz ifade vermediğini savundu. Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürü Yıldıray Çığırgil, sağlık personeline yönelik saldırıyı kınadıklarını, olayın adli boyutunun takipçisi olacaklarını ifade etti.
Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Karşıyaka'da aile sağlığı merkezinde görevli bir hekimin, sonradan avukat olduğu öğrenilen bir şahıs tarafından yakınına antibiyotik yazılmadığı gerekçesiyle darbedildiği, olayla ilgili savcılık tarafından soruşturma başlatıldığı bildirilmişti.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam