reklam

Bugun...
08-03-2018 14:19:00 büyüt küçült

Acilen yaya geçidi yapılmalı..

Acilen yaya geçidi yapılmalı.. Karşıyaka Belediyesi Karşıyaka’nın Filizleri Ana Okulu, Doğa Koleji, Karşıyaka Belediyesi Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü’nün bulunduğu ve araçların da iki yanına park ettiği Yalı Mahallesi, Ahmet Kemal Baysak Bulvarı üzerinde hiçbir yaya geçidinin bulunmaması büyük şikayet konusu.

Okullara gidecek, özellikle de Karşıyaka Belediyesi Karşıyaka’nın Filizleri Ana Okulu ve hemen yanındaki Karşıyaka Belediyesi Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü’ne giden minik öğrenciler için yolun tehlikeli boyutlara ulaştığını ifade eden mahalle sakinleri, “kesinlikle okul ve müze arasına bir yaya geçidi acilen yapılmalıdır” dediler.

Karşıyaka Haber Gazetesi’ne bu konuda çok sayıda şikayet gelmiş olabileceğini de ifade eden okula ve müzeye gelen gidenler “karşıdan karşıya geçerken çok zorlanıyoruz. Üstelik tramvay durağı da ana yolun üzerinde. O nedenle Ahmet Kemal Baysak Bulvarı üzerine yaya geçidi yapılmasını İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden talep ediyoruz. Alışveriş merkezi ve restoranlar ile tıp merkezlerinin bulunduğu caddeye yaya geçit yapılması konusunda da Karşıyaka Belediyesi de eğitim tesislerinin önüne mutlaka yaya geçidi yapmalı, yaptırmalı. Allah korusun bir olay olduktan sonra tedbir alınmasın” dediler.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam