reklam

Bugun...
04-07-2018 12:19:00 büyüt küçült

32. Uluslararası İzmir Festivali'nde son konser

32. Uluslararası İzmir Festivali'nde son konser İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın(İKSEV) düzenlediği 32. Uluslararası İzmir Festivali, 7 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 21.00’de Çeşme Kalesi’nde İzmir Goethe Enstitüsü işbirliği ile yapılacak Oberon Trio Konseri ile sona erecek.

Eleştirmenlerin "Büyüleyici olgunluğunu ve stil hâkimiyetini kanıtlayan muazzam yorumlama yeteneklerine sahip topluluk” şeklinde övdüğü Oberon Trio, Henja Semmler (keman), Antoaneta Emanuilova (viyolonsel) ve Jonathan Aner’den  (piyano) oluşuyor.  Oda müziğinin bilinen başyapıtlarının yanı sıra daha az bilinen kompozisyonlarını da ustalıkla seslendiren Oberon Trio, bu özellikleriyle tanınmış konser salonlarının ve prestijli festivallerin aranan grupları arasında yer alıyor.

Das Orchester dergisinin, "Burada gördüğümüz, ciddi dikkate değer bir topluluk: [üç müzisyen] büyüleyici teknik virtüözlük, müzikal enerji ve eksiksiz bir oda müziği koordinasyonu sergiliyor." şeklinde yorum yaptığı oda müziğinin bu göz alıcı Üçlüsü, Festival’in kapanış konserinde Haydn, Beethoven, Hosokawa ve Schumann’ın eserlerini seslendirecek.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam