AHMET PİRİŞTİNA KÜLTÜR MERKEZİ’NDE İLK OYUN
Yazının Tarihi : 6/10/2013 1:48:46 PM
Yazının Okunma Sayısı : 906
Yazının Kategorisi : KÜLTÜR-SANAT

AHMET PİRİŞTİNA KÜLTÜR MERKEZİ’NDE İLK OYUN

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı görkemli bir törenle kapılarını açan Ahmet Piriştina Kültür Merkezi, ilk gösterisinde Ankara Ekin Tiyatrosu’nu ağırladı.

Uğur Mumcu'nun yazıp, Semih Çelenk'in tiyatroya uyarladığı "Söz Meclisten İçeri" isimli oyun verdiği mesajlarla da izleyicilerden bol bol alkış aldı.

Şemikler Mahallesi'nde hizmete açılan merkezin ilk etkinliğinde salonu dolduran vatandaşlar semtlerine gelen hizmetten mutlu olduklarını belirterek, "Karşıyaka'da farklı semtlerde gerçekleşen etkinliklere yeterince gidemiyorduk. Mahallemizde artık profesyonel sahne var. Her etkinlikte salonu dolduracağız. Kültür Merkezi'ne Ahmet Piriştina adı verilmesi de bizler için ayrı bir önem taşıyor.  Belediye Başkanımız Cevat Durak'a ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi.

Ülkemizin yetiştirdiği en önemli araştırmacı gazetecilerden biri olan Uğur Mumcu'nun öldürülmesinin 20. Yılı nedeniyle yazılarından yola çıkılarak hazırlanan oyunda günümüze ışık tutan mesajlar yer alıyor. Demokrasi şehidi Uğur Mumcu'nun bomba ile patlatılan aracının görüntülerinden hazırlanan dekor ile gerçekleştirilen oyunda, o gün yaşananları anlatılıyor.

25 yıl önce kurulan Ankara Ekin Tiyatrosu açıldığı günden bu güne seyircinin desteğiyle ayakta kalmaya çalışıyor. Ahmet Priştina Kültür Merkezi sahnesinde ilk kez sahneye çıkmış olmaları nedeniyle gurur duyduklarını belirten sanatçılar, "Ülkemizde kültürel gelişmişliğin artması için bu tür tesisler çok önemli. Gerçekten sahne muhteşem olmuş. Sanata bu denli önem veren Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak'a sanatçılar adına kutluyoruz" diye duygularını dile getirdi.İsminiz E-Posta
Yorumunuz


Bu Kategorideki Diğer Yazılar

 KARŞIYAKA'DA "BEETHOVEN SEZONU" SONA ERİYOR
KARŞIYAKA'DA Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi’nde düzenlenen “Beethoven Sezonu” dördüncü konser ile sona eriyor.

 DÜNYA ÇOCUKLARI KARŞIYAKA'YA GELİYOR
DÜNYA ÇOCUKLARI KARŞIYAKA'YA GELİYOR Karşıyaka Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği, bu yıl 22. kez dünya çocuklarını ağırlayacak.

 ŞİİR ATÖLYESİ'NDE SADIK KIRIMLI ŞİİRLERİ ANLATILACAK
ŞİİR ATÖLYESİ'NDE SADIK KIRIMLI ŞİİRLERİ ANLATILACAK Karşıyaka Belediyesi Şiir Atölyesi İzmirli şair-yazar Mehmet Sadık Kırımlı için söyleşi gerçekleştiriyor. 12 Nisan 2014 Cumartesi saat 14.00’te Karşıyaka Çarşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikte Kırımlı’nın son şiir kitabı “Sebepsiz Sevinçler” anlatılacak.

 KARŞIYAKA OPERA'DA İKİ KONSER
KARŞIYAKA OPERA'DA İKİ KONSER Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi ilkbaharı konserlerle karşılıyor. Ardarda gerçekleşen iki konserde dünya müziklerinden örnekleri usta sanatçılardan dinleme imkanı bulan müzikseverler, unutamayacakları geceler yaşadıklarını belirterek Karşıyaka Belediyesi’ne teşekkür etti.


 EGE BEŞLİSİ KARŞIYAKA OPERA'DA
EGE BEŞLİSİ KARŞIYAKA OPERA'DA Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi bu sezon İlkbahar’ı; Ege Beşlisi ile karşılıyor. İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası sanatçılarından grubun kurucusu aynı zamanda flütisti Hürkan Ayvazoğlu, Elif Tekin "obua", Özlem Pınar Tanrıkulu "klarnet", Kerim Ünsal "fagot", Cüneyt Deniz'den "korno" oluşan Ege Beşlisi ile karşılıyor.

 DÜRRÜOĞLU KARŞIYAKA OPERA'YA GELİYOR
DÜRRÜOĞLU KARŞIYAKA OPERA'YA GELİYOR Ülkemizin yetiştirdiği en önemli sanatçılardan biri olan, çalışmalarını Belçika’da sürdüren besteci ve piyanist Muhiddin Dürrüoğlu, Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi’nde sevenleriyle buluşacak.

 OPERA’DA SİHİRLİ TELLER BU AKŞAM...
OPERA’DA SİHİRLİ TELLER BU AKŞAM... Ülkemizin en iyi gitar elçileri olarak adlandırılan, Kürşad Terci ve Kağan Korad’ın oluşturduğu Gitar İkilisi “Karşıyaka’da Sihirli Teller” konseriyle sevenlerin karşısına bu akşam çıkıyor.

 KARŞIYAKA OPERA'DA "SİHİRLİ TELLER"
KARŞIYAKA OPERA'DA Ülkemizin en iyi gitar elçileri olarak adlandırılan, dünyanın çeşitli ülkelerinde verdiği konserlerle basının gündemine oturan Kürşad Terci ve Kağan Korad’ın oluşturduğu Gitar İkilisi “Karşıyaka’da Sihirli Teller” konseriyle sevenlerin karşısına çıkıyor.

 “AHUDUDU” 28 MART'TA BOSTANLI’DA
“AHUDUDU”  28 MART'TA BOSTANLI’DA Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, 28 Mart 2014 Cuma günü saat 20.00'de Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda “Ahududu” isimli oyunu sahneleyecek.

 HOMEROS ÖDÜLLERİ DAĞITILDI
HOMEROS ÖDÜLLERİ DAĞITILDI Karşıyaka Belediyesi’nin geleneksel Homeros Edebiyat Ödülleri’ni kazananlar ödüllerini Dünya Şiir Günü’nde aldı. Bu yıl ulusal düzeyde “Bir Şairle Söyleşi” konusuyla gerçekleştirilen yarışmayı kazananların söyleşileri kitap olarak basılacak.

 CELLİSTANBAL KARŞIYAKA'DA SAHNE ALACAK
CELLİSTANBAL KARŞIYAKA'DA SAHNE ALACAK Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi, çeşitli festivallerde dikkat çeken, zaman zaman değişik çalgıları da grubuna katarak etkinliklerini renklendiren, dört çellistin oluşturduğu Cellistanbul ile gündeme damgasını vuracak.


 TARİHİ KARŞIYAKA İSTASYONU KAFE Mİ YAPILACAK?
TARİHİ KARŞIYAKA İSTASYONU KAFE Mİ YAPILACAK? Karşıyaka Haber’in de gündeme getirdiği Tarihi Karşıyaka Tren İstasyonu’nun TC Devlet Demir Yolları 3. Bölge Müdürlüğü tarafından kafe yapılacağı ortaya çıktı.


 DÜNYA ŞİİR GÜNÜ KARŞIYAKA'DA KUTLANIYOR
DÜNYA ŞİİR GÜNÜ KARŞIYAKA'DA KUTLANIYOR Karşıyaka Belediyesi 21 Mart Dünya Şiir Günü’nü geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine görkemli bir şekilde kutlayacak. Karşıyaka Çarşı Kültür Merkezi’nde, 22 Mart 2014 Cumartesi günü saat 15.00’te başlayacak programda, ulusal düzeyde düzenlenen yarışmada derece alanların ödülleri de verilecek.

 MİNİKLER KUKLA GÖSTERİSİNİ ÇOK SEVDİ
MİNİKLER KUKLA GÖSTERİSİNİ ÇOK SEVDİ Uluslararası İzmir Kukla Günleri kapsamında İsrailli kukla sanatçıları Karşıyaka Belediyesi organizasyonu ile Cumhuriyet Mahallesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gösteriye çıktı.

 YÜZER MÜZE KARŞIYAKA'DA AÇILDI
YÜZER MÜZE KARŞIYAKA'DA AÇILDI Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın ismini taşıyan ve hem müze hem de gençlere denizciliğin anlatılacağı eğitim merkezi olarak hizmet verecek gemi, Karşıyaka iskelesinde hizmete açıldı.

 KARŞIYAKA'DA ARJANTİN EZGİLERİ VE TANGO
KARŞIYAKA'DA ARJANTİN EZGİLERİ VE TANGO Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi yine çok farklı iki konserle sanatseverlere aşkın, tutkunun, hüznün dansı Tango ile Arjantin şarkılarını buluşturmaya hazırlanıyor.

 "AHUDUDU" BOSTANLI SUAT TAŞER TİYATROSU'NDA
Karşıyaka Belediye Tiyatrosu yetişkinlere yönelik “Ahududu” isimli oyunu Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda sergilemeye hazırlanıyor.

 KARŞIYAKA’DA HER YERDE KADININ SESİ VAR...
KARŞIYAKA’DA HER YERDE KADININ SESİ VAR... Karşıyaka Belediyesinin, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle gündüz kadın sorunlarına yönelik söyleşi, gece de özel konserleri halen konuşuluyor...

 KARŞIYAKA OPERA'DA İNGİLİZ TINILARI
KARŞIYAKA OPERA'DA İNGİLİZ TINILARI Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi yine çok farklı bir şan konseri ile sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. İlk kez İngiliz Operasından örneklerin seslendirileceği konser, interaktif ilk bölümü nedeniyle de sanatseverler tarafından merakla bekleniyor.


 ULUSLARARASI KUKLA GÖSTERİLERİ KARŞIYAKA'DA
ULUSLARARASI KUKLA GÖSTERİLERİ KARŞIYAKA'DA Karşıyakalı çocuklar kukla gösterileriyle buluşuyor. 8. Uluslararası Kukla Günleri kapsamında beş ülkenin oyunları Karşıyaka Belediyesi sponsorluğunda ücretsiz gösterilecek.


 FOTOĞRAF VE ANILARLA 60 YIL ÖNCESİ
FOTOĞRAF VE ANILARLA 60 YIL ÖNCESİ Karşıyaka Belediyesi’nden bir kültür hizmeti daha geldi. Karşıyaka’nın 1950’li yıllarını anlatan, bu güne kadar hiçbir yerde yayınlanmamış fotoğraflarla belgelenmiş anıların yer aldığı “1950’li Yıllarda İzmir ve Güzel Karşıyaka” kitabı basıldı.

 HASRETİN İKİ YAKASINDAN MUHTEŞEM BULUŞMA
HASRETİN İKİ YAKASINDAN MUHTEŞEM BULUŞMA Lozan Antlaşması ile İzmir’den Yunanistan’a, Yunanistan’dan İzmir’e getirilen ailelerin torunları Karşıyaka’da müzikli, danslı gecede bir araya geldi.

 ''İKİ YAKANIN DANSI'' AYNI SAHNEDE
''İKİ YAKANIN DANSI'' AYNI SAHNEDE “Türk-Yunan” kardeşlik gösterisi Karşıyaka’da sahneleniyor. Karşıyaka Belediyesi’nin Yunanistan’ın Paros adasındaki ekiplerle hazırladıkları “Zeybek’ten Sirtaki’ye İki Yakanın Dansı” gösterisinde Yunanlı sanatçılar Zeybek, Karşıyakalı ekipler de Sirtaki oynayacak, müzikler söylenecek.

 KARŞIYAKA VİVA İSPANYA DİYECEK...
KARŞIYAKA VİVA İSPANYA DİYECEK... Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi "Viva İspanya" diyecek. Yenilenen haliyle, yeni sezona iddialı hazırlanan Karşıyaka Opera'da ilk konser 22 Ekim 2013 Salı günü saat 20.30'da verilecek.

 KARŞIYAKALILAR TİYATROYA DOYACAK
KARŞIYAKALILAR TİYATROYA DOYACAK Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, yeni sezona bir hayli iddialı giriyor. 2013-2014 sezonunda, ilk kez, 5 ayrı oyunla seyirci karşısına çıkacak olan Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, yıl boyunca, Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nin yanı sıra, dönüşümlü olarak, kentin 2 yeni kültür merkezinde de sahne alacak.

 Yazarlar
AVNI                   ERBOY
AVNI ERBOY
ERDAL IZGI
ERDAL IZGI
SANCAR MARUFLU
SANCAR MARUFLU
YILMAZ DURMAZ
YILMAZ DURMAZ
SEVGI MOLVA
SEVGI MOLVA
Yrd. Doç. Dr. GÜLNUR ERCIYES
Yrd. Doç. Dr. GÜLNUR ERCIYES
AHMET GÜLÇAG
AHMET GÜLÇAG
ATAKAN KIRKYASAROGLU
ATAKAN KIRKYASAROGLU
Prof.Dr. SEYHAN HASIRCI
Prof.Dr. SEYHAN HASIRCI
Prof. Dr. YAVUZ TASKIRAN
Prof. Dr. YAVUZ TASKIRAN
NESE OLCAY
NESE OLCAY
ÖZGE ÖZTÜTÜNCÜ
ÖZGE ÖZTÜTÜNCÜ
Uz.Dr.ALKIM KALYONCU
Uz.Dr.ALKIM KALYONCU
AHMET DIKER
AHMET DIKER
BÜLENT SAĞLAM
BÜLENT SAĞLAM
ILKER ERINÇ
ILKER ERINÇ
AYDIN POSTACIOGLU
AYDIN POSTACIOGLU
SIMAY ERBOY
SIMAY ERBOY
SAFFET TASKIN
SAFFET TASKIN
ÖMER SOYSAL
ÖMER SOYSAL
EMRE ISCAN
EMRE ISCAN
MEHMET ÇELEBI
MEHMET ÇELEBI
MERT ERBOY
MERT ERBOY
CAN BARHAN
CAN BARHAN
GECE KUSU
GECE KUSU
KONUK YAZAR
KONUK YAZAR
TEVFIK SOYLU
TEVFIK SOYLU
HASMET GÜRBÜZ
HASMET GÜRBÜZ
 Önemli Adresler
UCUZ UÇAK BILETI
KARSIYAKA KAYMAKAMLIGI
KARSIYAKA BELEDIYESI
IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI
IZMIR SPOR HABERLERI
BASKETBOL HABERLERI
ILGINÇ HABERLER
TATIL YERLERI VE OTELLER
IZMIR ÜNIVERSITESI
UÇAK SEFERLERI
VAPUR SEFERLERI
IZBAN (BANLIYO) SEFERLERI
ESHOT OTOBÜS SAATLERI
METRO SEFERLERI
NÖBETCI ECZANELER
 Kategoriler
HABERLER (1115)
İLAN (202)
SPOR (1808)
EKONOMI (75)
KÜLTÜR-SANAT (303)
ÇEVRE (155)
EGITIM (112)
MAGAZIN (31)
POLITIKA (161)
Yerel Seçimler (95)
Genel Seçimler (5)
Yerel Siyaset (56)
Genel Siyaset (5)
SAGLIKLI YASAM (92)
POLIS ADLIYE (137)
MEDYA DÜNYASI (45)
TURIZM (12)
RÖPORTAJ (10)
ÇARSI (14)
Karsiyaka Çarsisi (12)
Bostanli (1)
Nergiz (0)
Alaybey (1)
OKUYUCU MEKTUPLARI (33)
DERNEK-VAKIF (35)
ULASIM (0)
IZBAN (Metro) Seferleri (0)
Vapur Seferleri (0)
Arabali Vapur Seferleri (0)
ESHOT Seferleri (0)
YAZARLAR (727)
IZMIR (7)
TÜRKIYE (0)
DÜNYA (0)
KÜNYE-ILETISIM (0)
TÜM HABERLER (5249)
 
KARŞIYAKAHABER.COM'da yer alan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Erboy Yayıncılık, Reklamcılık, Özel Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ne aittir.
İzin alınmadan ancak kaynak gösterilerek iktibas edinilebilir.
www.kimseduymasin.com - www.basketbolig.com - www.spor35.com - www.tatildedektifi.com